آب گیلاس قاتل فشار خون بالا است: دکتر رویا خادمیان


توت فرنگی 1: آب گیلاس فشار خون بالا را از بین می برد

آب گیلاس قاتل فشار خون بالا

فشار خون بالا یکی از مهمترین مشکلات سلامتی است که می تواند باعث بیماری های قلبی و مغزی شود. هنگامی که فشار خون کنترل نمی شود ، می تواند عوارضی در بدن انسان ایجاد کند ، مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی. محققان انگلیسی به تازگی دریافته اند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابه داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است یک درمان م effectiveثر برای فشار خون بالا باشد.

یکی از اولین خطوط دفاعی در برابر فشار خون بالا رژیم غذایی است. به طور کلی ، رژیم غذایی مناسب برای فشار خون می تواند به حفظ فشار خون سالم بدون عوارض جانبی داروها کمک کند. علاوه بر برخی غذاها که می توانند فشار خون را کاهش دهند ، برخی از انواع نوشیدنی ها نیز می توانند به شما کمک کنند.

محققان انگلیسی به تازگی کشف کرده اند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابهی با داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است یک درمان م forثر برای فشار خون بالا باشد.

محققان دانشگاه نورتومبرلند دریافتند در افرادی که 60 میلی لیتر کنسانتره آلبالو رقیق شده با آب می نوشند ، فشار خون در سه ساعت هفت درصد کاهش یافته است. این میزان برای کاهش خطر سکته مغزی تا 38 درصد یا بیماری قلبی تا 23 درصد کافی است و می تواند معجزه کند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند که در صورت عدم درمان ، خطر حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، بیماری کلیوی ، سکته مغزی و زوال عقل را افزایش می دهد.

طبق تحقیقات چندین فرد و گروه روی 60 میلی لیتر کنسانتره آلبالو رقیق شده با 100 میلی لیتر آب و چند نفر با شربت معمولی و آب میوه ، آنها به این نتیجه رسیدند افرادی که از کنسانتره گیلاس به عنوان یک درمان فوری برای فشار خون بالا استفاده می کردند. حداکثر افت فشار خون 7 compared در مقایسه با افرادی که شربت های طعم دار میوه می نوشند.

محققان تأثیر آب گیلاس بر فشار خون بالا را به منبع غنی اسیدهای فنولیک میوه نسبت می دهند ، نوعی آنتی اکسیدان که به طور طبیعی در این میوه وجود دارد. محققان همچنین دریافتند که بیشترین تأثیر بر فشار خون زمانی رخ می دهد که میزان دو اسید فنولیک ، اسید وانیلیک و اسید پروتوکاتکوئیک در خون بیماران به حداکثر خود برسد.

آنها می گویند: “اکثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از عوامل خطری هستند که می توان آنها را کنترل ، درمان یا اصلاح کرد ، مانند فشار خون بالا ، کلسترول ، چاقی ، مصرف دخانیات ، عدم فعالیت بدنی و دیابت.”

دیدگاهتان را بنویسید