آغازگر برنامه فرهنگی گوهرشاد در مناطق آزاد برای گسترش حجاب و عفاف


معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد انصالی با اشاره به ابعاد مختلف این رویداد فرهنگی گفت: در این جشنواره تلاش می شود تا با ابزارهای فرهنگی و هنری مناسب برای گروه های سنی مختلف، حجاب و زندگی پاک را گسترش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رویداد ملی گوهرشاد با هدف تغییر نگرش از انفعال فرهنگی و ترویج فرهنگ عفاف، حجاب و عفاف به مدت یک هفته در فضاهای باز برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، این رویداد فرهنگی، هنری، اجتماعی و گردشگری به همت معاونت فرهنگی دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد و با همکاری سازمان های انصالی، ارس، ماکو، چابهار، قوشم، کیش و اروند برگزار می شود. مناطق آزاد و منطقه آزاد انصالی به عنوان مرکز ثقل و دبیرخانه این رویداد فرهنگی فعالیت می کنند.

در جلسه اعلام برنامه های این رویداد، سید حجت مهدوی معاون گردشگری فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد انصالی با اشاره به ابعاد مختلف این رویداد فرهنگی گفت: تلاش برای گسترش حجاب در این جشنواره در حال انجام است. زندگی مقدس باید در اعصار مختلف با استفاده از ابزار فرهنگی و هنری متناسب با فرقه ها انجام شود.

برگزاری نشست های ویژه با حضور اساتید و صاحب نظران برجسته با موضوعات علمی، راهبردی و کاربردی، برپایی غرفه های نمایشگاهی و ارائه محصولات مد و پوشاک با حضور تولیدکنندگان مطرح و شرکت های دانش بنیان از جمله برنامه هاست. در این برنامه گنجانده شده است.

انجلی آزاد، معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه، مشارکت جوامع محلی و گردشگران در این جشنواره فرهنگی را لازمه پیشبرد اهداف این برنامه ملی دانست و خاطرنشان کرد: در جشنواره گوهرشاد، سازمان ها و نهادهای مختلف و حلقه‌های مردمی در حوزه فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی حجاب و عفاف که تجارب عملیاتی خرد و کلان قابل توجهی را کسب کرده‌اند، برای دستیابی به شیوه‌های کاری موفق و ایده‌های خلاقانه، نگارش و ایده را تجربه کرده و با ارزش و کاربردی شناسایی، دسته‌بندی و تعمیم می‌دهند. تجربیات.

مهدوی استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای تبیین اهداف جشنواره را از دیگر بخش های این برنامه ملی برشمرد: برگزاری مسابقات مختلف و فعالیت های فرهنگی در سواحل، نمایش فیلم حناس (بخشی از زندگی شهید داریوش رضایی نژاد). ) با حضور عوامل و عوامل فیلم، قدردانی از بانوان محجبه فعال در عرصه های مختلف، سخنرانی و کارگاه آموزشی، اجرا، شرکت در برنامه های رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها و برگزاری نشست های خبری با حضور کارشناسان مربوطه. تولید محتوای دیداری و شنیداری و توزیع آن در فضاهای عمومی جامعه از دیگر برنامه های این برنامه است.

به اشتراک بگذارید