آغاز سال نو عاشورایی تبای مجاهدین


عاشورای سال نو، آغاز عرصه خبر را با تمام غم و اندوهی که در پی دارد، به فال نیک می گیریم تا بیعت عالمانه و معرفت روزگار را به عنوان یگانه زرگر میدان به دست آوریم. . شرح حضرت زینب (س).

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ابراهیم افشاری رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه گیلان در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار نوشت:

همانطور که فرصت را به عنوان لقبی برای خدا می اندیشم، بهانه را قلمروی بیان می دانم.

۲۶ مرداد بهانه ای برای احترام و قدردانی از جامعه ای است که در موثرترین دوران زندگی خود برای تغییر سرنوشت زمین زندگی می کنند، این بهانه حداقل برای اصحاب رسانه ابعاد دیگری دارد، باید مثل آغاز باشد. در سال جدید حرفه ای، در روزهایی که بداهه بودن قهرمان انقلاب به یک گفتمان فراگیر تبدیل شده است، داستان نویسان در عرصه نویسندگی برای کرامت الهی شخصیت خود باید مطیع باشند.

امروز در عصر حاکمیت رسانه ای هستیم که مسئولان آن باید اخلاق مدیریتی متناسب با آن دوران، خبرنگارانش سبک روایت و کارگرانش سواد مطالبه را بدانند. خوب آنقدر بالاست که جنبه های ضروری جهاد تبیینی تبدیل به یک گفتمان مؤثر شود.

من شخصاً معتقدم که باید به روزنامه نگار مجاهد تباین گفت که خود را در هر سه حوزه: نیازها، کارکردهای روانی و سواد خبری بر اساس قوانین عصر دانش غنی کند. برای پذیرش مخاطب

در حوزه مطالبات، موضوع اصلی یادآوری پنج اصل راهبردی (دیدن مشکل مردم، علت یابی، ارائه راه حل، هدایت تقاضا و گزارش به مردم) برای حل مشکلات اولویت دار است. افرادی با رویکردی خوش بینانه به حوزه های مختلف و در عین حال سواد خبری ما را به روز می کنند و با سبک های جدید خبرنویسی و روایت محتوا تولید می کنند.

در زمینه کار روانی باید بیش از هر زمان دیگری فنون جنگ شناختی را بشناسیم تا در نبرد اراده ها، ذهن خود را دشمن نگیریم و کاروان، قدرت تحلیل مشکلات خود را از دست ندهیم. نه به صورت سطحی، حتی برعکس، یکی از تفاوت های اصلی جهاد تباین با سایر عرصه های جهاد، سبک جهاد است، باید خود را روشن کرد و آرایش تهاجمی داشت.

به راستی که نخ تسبیح همه الزامات فوق اخلاق (اخلاق رسانه ای) است که یکی از عناصر نادر جامعه رسانه ای کشور است که بیانگر الهی بودن جهاد تبیینی است.

عاشورای سال نو را به فال نیک می گیریم و آغاز تریبون خبر با غم و اندوهی که در پی دارد، چرا که شیطنت های حضرت زینب (س) بلدبالا تنها طلای میدان. از توضیحات، به خوبی از طریق پیام او و ما رایات الا جمیلیش توصیف شده است، و امروز او را انسان ساخته ترین آنها می دانند. این درسی است که باید از آن آموخت.

به اشتراک بگذارید