آمار نهایی کشته شدگان در کل کشور در وضعیت “هشدار” اعلام خواهد شد


بر اساس هشدار هواشناسی، احمد وحیدی از مردم خواست نکات ایمنی را رعایت کرده و از رفتن به مناطق سیل‌خیز خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مناطق سیل زده کشور در خبر ساعت ۱۴ شبکه یک سیما گفت: ۱۸ استان از جمله ماسنداران گیلان، البرز، تهران، مرکزی، اصفهان و یزد درگیر سیل شدند.

وی با اشاره به وقوع سیلاب در یزد بیان کرد: به عنوان مثال در سیلاب های استان یزد که معمولا سالانه ۴۰ میلی لیتر باران می بارد، اکنون این میزان به حدود ۷۵ میلی متر رسیده که مقدار بسیار زیادی است. در واقع در برخی استان‌ها وضعیتی مشابه یزد داریم.

وزیر کشور گفت: در برخی نقاط مانند آتشکده، امامزاده داوود و یزد مشکلات بیشتری وجود دارد. در واقع در یزد بیشتر شاهد آبگرفتگی معابر هستیم که به ویژه در بافت تاریخی این شهر که از اهمیت بیشتری برخوردار است، باید سریعا به آن رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی استان ها فوتی داشته ایم، تصریح کرد: آمار نهایی تلفات سیل در مناطق امامزاده داوود و فیروسکو پس از مشخص شدن وضعیت مفقودین اعلام می شود.

وحیدی در پاسخ به سوالی درباره کمک رسانی به سیل زدگان گفت: کمک های زیادی در حال انجام است. فرمانداران عزیز با تمام وجود تلاش می کنند، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، نیروهای مسلح اعم از هلال احمر، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس و گروه های مردمی نیز کارهای بزرگی انجام می دهند. به طور کلی در تمام مناطق کشور استقرار گسترده داریم و مدیریت راه نیز فعال است.

وی افزود: اکنون کل کشور در حالت آماده باش قرار دارد و تمام ظرفیت ها برای کمک به مناطق سیل زده مهیا شده است. وزیر کشور همچنین از مردم خواست تا نکات ایمنی را رعایت کرده و از رفتن به مناطق سیل‌خیز خودداری کنند.

وحیدی بیان کرد: در برخی از مناطق مانند روستای مرزداران فیروزکو مشکل رانش کوه وجود داشت و همه مردم باید توجه داشته باشند چرا که مدیریت بهتری بر معضل خواهد داشت.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره اخطار هواشناسی که از عصر امروز بارندگی و سیلاب تازه را پیش بینی می کرد، گفت: به همه تذکر داده شده و امکانات لازم در اختیار استانداران و سایر مسئولان قرار گرفته است. کار. امیدوارم این بارندگی همانطور که تاکنون مدیریت شده مدیریت شود و کمترین خسارت به مردم و اموال و مردم وارد شود و مشکلی پیش نیاید.

به اشتراک بگذارید