آیا تصدیق های مثبت با تصویر بدن و کاهش وزن بعد از 60 می تواند به ما کمک کند؟


بسیاری از ما درباره استفاده از جملات تاکیدی مثبت شنیده ایم. اما آیا آنها واقعاً م effectiveثر هستند؟ و آیا آنها واقعاً می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند؟

این را در نظر داشته باشید: هر فکری که می کنید و هر کلمه ای که بیان می کنید یک جمله است ، حتی منفی. همه گفتگوی خودمان و گفتگوی داخلی (خوب یا بد) یک جریان تأیید است. این بدان معناست که ما دائماً از تأییدات استفاده می کنیم ، چه خود بدانیم و چه ندانیم.

اولین قدم خوب آگاهی است. وقتی برای اولین بار با ادعاها برخورد کردم و بیشتر از افکار و سخنانم آگاه شدم ، شگفت زده شدم. آنطور که فکر می کردم مثبت نبود. جای تعجب نیست که من به نتایج دلخواهم نرسیدم. به معنای واقعی کلمه مرا برای شکست آماده می کرد.

اگر روز را با تفکر “من از بدنم متنفرم” ، “من چاق هستم” یا “من احمق هستم” شروع کنید ، این همان چیزی است که شما ادعا می کنید. وقتی این پست را می خوانید ، مکث کنید تا برخی از ادعاهای خود را تأمل کنید.

شما در آینه نگاه می کنید و می گویید: “من تو را دوست دارم ، بدن!” یا گفتگوی داخلی شما بیشتر شبیه این است که “شما چاق و نفرت انگیز هستید”. وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، صدای داخل زمزمه می کند: “تو فوق العاده ای ، این را فهمیدی!” یا احساس می کنید “شما هیچ اراده ای ندارید و هرگز نمی توانید این کار را انجام دهید.”

یک لحظه دیگر وقت بگذارید و احساس خود را در هنگام شروع گفتگوی منفی مشاهده کنید. وقتی این کلمات را می گویید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد؟ هرگونه احساس جسمانی ، مانند تنش یا انقباض در قفسه سینه ، سرگیجه در روده یا تنش در گردن و شانه ها را در نظر بگیرید.

سپس نگاه کنید که قلب شما چه احساسی دارد. آیا این کلمات به شما انگیزه می دهند و به شما انگیزه می دهند یا باعث سقوط می شوند و شما را ناراحت یا ناامید می کنند؟

قسمت بعدی استفاده از جملات مثبت برای رهایی وزن اضافی این است که از آنچه در ناخودآگاه شما می گذرد آگاه باشید. ممکن است تصور کنیم تصدیق های مثبت جواب نمی دهند زیرا وقتی آنها را می گوییم هیچ اتفاقی نمی افتد.

به عنوان مثال ، شما می توانید تمام روز با تکرار “من لاغر هستم” راه بروید ، اما این برای لاغر شدن شما از نظر جادویی کافی نیست. نکته تأیید مثبت این است که به شما در روند ایجاد چیزی که می خواهید کمک کنید.

لوئیز هی ، یکی از رهبران بزرگ در زمینه تأییدیه ها ، اظهار داشت: “راز این که اظهارات شما سریع و پیوسته عمل کنند این است که محیطی را برای رشد آنها آماده کنید. اظهارات مانند بذرهای کاشته شده در زمین هستند. خاک فقیر ، رشد کمی ، خاک غنی ، رشد فراوان. “

من این قیاس را دوست دارم زیرا به اهمیت آماده سازی محیطی مناسب برای رشد ادعاهای شما اشاره می کند. وقتی صحبت از تأییدها به میان می آید ، محیط ناخودآگاه شماست.

اعتقادات ما از آنچه در دوران کودکی آموخته ایم نشأت می گیرد. بسیاری از این باورها به خوبی کار می کنند ، اما برخی دیگر ممکن است توانایی شما را در ایجاد آنچه شما می گویید محدود کنند.

به عنوان مثال ، اگر فکر نمی کنید شایسته و مستحق داشتن اندامی سالم هستید یا وزن اضافی شما به نحوی به شما کمک می کند یا از شما محافظت می کند ، احتمالاً در مورد کاهش وزن مقاومت خواهید کرد.

باز هم ، آگاهی کلید است. چند لحظه وقت بگذارید و فکر کنید که پرخوری یا اضافه وزن چگونه می تواند به نحوی برای شما مفید باشد.

وقتی می گویید “من می خواهم وزن کم کنم ، اما ____________” با قلب و ذهن خود به دقت گوش دهید. می توانید سرنخ های مهمی را در پاسخ های خود بیابید.

تصدیق می تواند یک ابزار قدرتمند برای کاهش وزن باشد. زمان شروع کاشت بذر موفقیت فرا رسیده است!

رابطه خود را با بدن پیری چگونه توصیف می کنید؟ آیا از جملات تاکیدی مثبت برای حفظ نگرش مثبت در مورد احساس خود در مورد بدن خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را به نفع جامعه ما به اشتراک بگذارید.