اجرای قانون جوانان جمعیت در سینماها نیم بها بلیت سینما برای خانواده های سه فرزند


یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی برای تشویق مردم به سینما تخفیف هایی در نظر گرفته ایم و برای قانون جوانان نیز قانونی را تصویب کرده ایم که خانواده های دارای سه فرزند می توانند خرید کنند. . بلیط برای آنها و فرزندانشان. نصف قیمت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، در شرایط فزاینده فشار مالی، وضعیت گیشه سینمای ایران حتی پس از فروکش کرونا همچنان رو به کاهش است. در همین راستا، زهرا سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی، در برنامه سینماچی رادیو جوان به بررسی اقدامات مجلس برای رفع این مشکل پرداخت.

لاجوردی در ابتدا به سوال علی مرادخانی درباره اقدامات اجرایی و عملیاتی مجلس برای بهبود وضعیت نامناسب گیشه سینما پاسخ داد: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی می گویم برای تشویق مردم به رفتن تخفیف هایی داده شده است. ما قانون سینما و جوانان را تصویب کردیم که خانواده های سه فرزند می توانند برای خود و فرزندانشان بلیت نیم بها بخرند.

وی ادامه داد: ما مرتباً از دستگاه‌های مختلف مسئول اجرای این قانون برای نظارت بیشتر دعوت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم این قانون را اجرا کنند. در این زمینه، من هیچ گزارشی مبنی بر اختلال نشنیده ام، اما بررسی بیشتری خواهیم کرد که یک مادر و سه فرزند بلیت خانوادگی نیم بها بگیرند.

لاجوردی در پاسخ به مجری سینماچی و سوالی مبنی بر نقش آفرینی زنان در فیلم هایی مانند تی تی و باسیو گفت: فرصت تماشای این فیلم ها را نداشته ام اما حتما در آینده نزدیک تلاش خواهم کرد. برای مشاهده و بررسی آنها.

سینماچی به تهیه کنندگی سمانه شهبندی، سردبیری و اجرای علی مرادخانی، جمعه ها ساعت ۱۶ به صورت زنده از رادیو جوان پخش می شود.

به اشتراک بگذارید