ادارات پر مصرف برق گیلان ۸۳ اخطار دادند کشاورزان گیلانی برق رایگان را دوست ندارند


مهدی زاده با بیان اینکه اکثر ادارات در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد کاهش مصرف برق داشته اند تصریح کرد: در واقع بسیاری از ادارات استان به این کاهش دست پیدا نکردند. از آنجایی که ۸۳ مورد وجود داشت، آنها به اداره تامین برق هشدار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، محمدتقی مهدی زاده در کارگروه مصرف و تقاضای برق که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: امسال برخلاف سال گذشته هیچ خاموشی نداشتیم. انتظار داریم این روند ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه اکثر ادارات در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد کاهش مصرف برق داشتند، تصریح کرد: در واقع برخی از ادارات استان به این میزان کاهش نداشتند. ۸۳ مورد از سوی اداره برق اخطار داده شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: قطعی برق در ادارات پرمصرف گیلان به ۱۵ مورد رسیده است.

مهدی زاده خاطرنشان کرد: ۱۰۰ تیم در حال حاضر تحت کنترل هستند، هزینه های دفاتر کاملا قابل کنترل است و امکان قطع برق مشترکین بالا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از ادارات و تجهیزات پس از ساعت اداری همچنان مشغول هستند، افزود: به ویژه برخی بانک ها از جمله مواردی هستند که به آنها هشدار داده شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان به ساماندهی روشنایی جاده های استان اشاره کرد و گفت: با این تمهیدات مصرف در استان بیش از پنج درصد کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای هوا بهتر است ادارات تعطیلات هفتگی سالانه خود را در این پیک مصرف قرار دهند و از این طریق به کاهش مصرف انرژی کمک کنند.

مهدی زاده در خصوص ظرفیت رایگان برق کشاورزان تصریح کرد: کشاورزان گیلانی از این سهم استفاده نکردند اما با وجود ارسال پیامک با آنها تماس گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه هفته آینده هوا گرم است از مردم خواست در مصرف برق همکاری لازم را داشته باشند.

به اشتراک بگذارید