ادعاهای بیکاری برای اولین بار از زمان شروع همه گیری به زیر 300000 کاهش می یابد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، وزارت کار روز پنجشنبه اعلام کرد که ادعاهای اولیه بیکاری برای اولین بار از روزهای اول همه گیری کووید -19 به زیر 300 هزار نفر رسید.

در نشانه دیگری ، بازار کار در حال نزدیک شدن به شخصیت سابق خود است ، اولین بار بیمه بیکاری 293،000 مورد است ، بهترین سطح از 14 مارس 2020 ، که 256،000 ادعا را در زمان تشدید انتشار Covid-19 به خود اختصاص داد.

برآورد داو جونز برای مطالبات 318000 بود. مجموع هفته گذشته نسبت به هفته قبل 36000 کاهش نشان داد.

میانگین متحرک چهار هفته ای ، که به کاهش نوسانات هفتگی کمک می کند ، به 334،250 کاهش یافت ، که افت 10،500 را نشان می دهد و همچنین پایین ترین رقم از 14 مارس 2020 است.

علاوه بر این ، ادعاهای مستمر که یک هفته از تعداد اصلی عقب می افتد ، با 134،000 کاهش به 2.59 میلیون رسید که کمترین میزان دیگر از دوران همه گیری است.

یک نشریه اقتصادی مستقل در روز پنجشنبه نشان داد که قیمت نهایی کالاهای عمده فروشی تقاضا در ماه سپتامبر 0.5 درصد افزایش یافت که کمی پایین تر از برآورد داوجونز 0.6 درصد برای شاخص قیمت تولید بود.

با این حال ، بر اساس 12 ماه ، شاخص 8.6 rose افزایش یافت ، رکورد جدیدی از مجموعه داده های مربوط به نوامبر 2010 که نشان دهنده شرایط تورمی فعلی است ، به گفته وزارت کار.

بدون احتساب غذا و انرژی ، PPI پایه تنها 0.1 rose در مقایسه با 0.5 forecast پیش بینی شده افزایش یافت و سود 12 ماهه را در 5.9 placing قرار داد که بالاترین سطح از مارس 1982 است.

با افزایش مزایای بیکاری مرتبط با همه گیری ، مطالبات بیکاری کاهش یافت. بر اساس اطلاعاتی که تا 25 سپتامبر به دست آمده است ، آمار کسانی که از همه برنامه ها بهره مند شده اند با بیش از نیم میلیون نفر به 3.65 میلیون نفر کاهش یافته است.

بیشترین کاهش از سوی کسانی بود که دو برنامه فدرال مرتبط با همه گیری و سایر مزایای گسترده را ترک کردند. یک سال پیش ، کل سود دریافتی نزدیک به 25 میلیون بود.

سقوط ادعاها در زمان مهمی برای بازار کار صورت می گیرد که در دو ماه گذشته مشاغل خود را با سرعت بسیار کمتری از حد انتظار افزایش داده است: 366000 نفر در آگوست و 194000 نفر در سپتامبر ، که در بیش از 5 مورد اشغال خانه ها را ترک کرده است. میلیون نفر خجالتی از جایی که قبل از همه گیری بود.

گزارش ادعاهای بیکاری روز پنجشنبه دوره قبل از هفته بررسی وزارت کار را برای گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تحت نظارت شدید پوشش می داد.

مقامات فدرال رزرو از نزدیک شاهد پیشرفت بازار کار هستند در حالی که بانک مرکزی در هنگام خروج از کمک های فوق العاده ای که ارائه می دهد ، شروع به کار می کند. صورتجلساتی که روز چهارشنبه در نشست فدرال رزرو سپتامبر منتشر شد نشان می دهد که اولین شکست می تواند در اواسط نوامبر با کاهش میزان اوراق قرضه خریداری شده در هر ماه آغاز شود.

یکی از نگرانی های فدرال رزرو در حال حاضر افزایش تورم است و داده های روز پنجشنبه نشان می دهد که فشارها همچنان متمرکز هستند.

تقاضای نهایی برای قیمت انرژی در ماه سپتامبر 2.8 درصد افزایش یافت که ناشی از افزایش 3.9 درصدی بنزین بود. بیشتر افزایش قیمت ها در سطح جهانی از کالاهای تقاضای نهایی ناشی می شود که 1.3 درصد افزایش یافته است ، در حالی که تنها 0.2 درصد خدمات است.

بیش از دو سوم سود خدمات ناشی از انفجار 11.6 درصدی حاشیه خرده فروشی سوخت و روان کننده ها است. در مقابل ، قیمت خدمات مسافری خطوط هوایی 16.9 درصد کاهش یافت.

تقاضای نهایی برای قیمت مواد غذایی 2 درصد افزایش یافت که شامل 21.2 درصد افزایش تخم مرغ تازه و 19.4 درصد افزایش سبزیجات تازه و خشک شده بود.

با آن سرمایه گذار باهوش تری شوید CNBC Proبه
انتخاب سهام ، تماس های تحلیلگر ، مصاحبه های اختصاصی و دسترسی به تلویزیون CNBC را دریافت کنید.
برای شروع آزمایشی رایگان همین امروز ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید