ارتش اردن در تیراندازی با قاچاقچیان سوری ۲۷ تن را کشتامان، اردن – ارتش اردن روز پنجشنبه گفت که سربازان ۲۷ قاچاقچی مظنون را که قصد داشتند از کشور همسایه سوریه وارد کشور شوند را کشتند.

در این گزارش در وب سایت ارتش آمده است که چندین تلاش مشکوک برای قاچاق مواد مخدر از سوریه به اردن را خنثی کرده است و مقادیر زیادی مواد مخدر در مداخلات جداگانه اندازه گیری شده است که چندین نفر نیز مجروح شدند.

ارتش گفت که “به اجرای قوانین جدید درگیری ادامه می دهد و با مشت آهنین ضربه می زند و با هر گونه نفوذ یا تلاش های قاچاق برای محافظت از مرزها با قدرت و قاطعیت برخورد خواهد کرد.”

در اوایل ماه جاری، ارتش گفت که یک افسر ارتش در تیراندازی با قاچاقچیان در امتداد مرز متخلخل طولانی که با سوریه مشترک است، کشته شد.

اردن بیش از ۶۵۰۰۰۰ پناهجوی سوری را در خود جای داده است که از جنگ داخلی که بیش از یک دهه در آنجا ادامه دارد، گریخته اند.

در ماه سپتامبر، پس از تصرف مناطق تحت کنترل شورشیان در امتداد مرز اردن توسط نیروهای دولتی سوریه، مقامات سوریه و اردن درباره امنیت مرزها گفتگو کردند. یک ماه بعد، پادشاه اردن عبدالله دوم با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، برای اولین بار در یک دهه پس از بازگشایی یک گذرگاه مرزی کلیدی دو کشور صحبت کرد.

صنعت مواد مخدر غیرقانونی پس از ۱۰ سال جنگ داخلی در سوریه رونق گرفته است. در سال های اخیر، این کشور عربی مدیترانه ای به عنوان یک نقطه داغ برای ساخت و فروش کاپتاگون، یک آمفتامین غیرقانونی ظاهر شده است. هم سوریه و هم لبنان همسایه به دروازه هایی برای ورود مواد مخدر به خاورمیانه و به ویژه خلیج فارس تبدیل شده اند.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد در گزارشی در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که بازار آمفتامین در خاورمیانه در حال افزایش است، به طوری که بیش از ۵۵ درصد از آمفتامین های کشف شده در سراسر جهان در عربستان سعودی، اردن و سوریه انباشته شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر