اردوغان: به زودی با تانک های خود برای از بین بردن تروریست ها اقدام خواهیم کرد


رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود اعلام کرد که آنکارا به زودی حمله زمینی را علیه گروه های مسلح کرد در مناطق شمالی سوریه و عراق آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سایت شبکه روسیه الیوم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این باره تاکید کرد: پاسخ به حمله زشتی که شهروندان ما در استانبول را هدف قرار داده است، در قلب است. مراکز سازمان های تروریستی در شمال سوریه و عراق به مناطقی که آنها برای خود امن می دانستند عمیق شده است.

وی تاکید کرد: ما به خوبی می دانیم که چه کسانی از سازمان های تروریستی حمایت می کنند و به آنها سلاح و پول می دهند.

اردوغان گفت: سکوت ما به دلیل ضعف نیست، ما اعلام می کنیم که به عنوان ترکیه به تمام تعهدات خود در شمال سوریه پایبند هستیم و از این پس مرزهای جدیدی وجود دارد که امنیت کشور ما است. ما به جایی خواهیم رفت که تروریسم وجود داشته باشد. ما در شمال سوریه و عراق در برخی مناطق این کار را انجام داده ایم و در برخی مناطق باید به این هدف برسیم و هیچکس نمی تواند جلوی ما را بگیرد یا اعتراض کند که چه خواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: ما در اسرع وقت با تانک های خود برای انهدام مقر تروریست ها تلاش می کنیم و تانک ها و نیروهای ما تروریست ها را در شمال سوریه و عراق از بین خواهند برد.

به اشتراک بگذارید