ارسال جداول بودجه به مجلس و پرداخت حق تمبر کارمندان از آبان ماه صلاح نیست


– رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بررسی جداول لایحه بودجه در شورای اسلامی مناسب نیست گفت: جداول بودجه امسال در پایان مردادماه به دولت ابلاغ شد به همین دلیل بررسی دو مرحله ای انجام شد. در این لایحه در مجلس، یکپارچگی طرح ها برای دولت مشکل ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید مسعود میرکاسمی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درباره برنامه مجلس برای بررسی دو مرحله ای بودجه های سالانه کشور اظهار داشت: زمانی که قانونی در مجلس تصویب می شود باید آن را اجرا کنیم و از آن تبعیت کنیم. “

وی گفت: نظر دولت این است که مجلس ابتدا به دولت اجازه دهد لایحه اصلاح ساختار در شورای اسلامی را مطرح کند.

میرکاسمی با اشاره به همکاری مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: این کمیسیون در طرحی خواستار پیشبرد این موضوع با مشارکت و حمایت دولت شد و این کار را انجام دادیم و تا جایی که همکاران نزدیکمان هستند تلاش می کنیم. نگران. برای رسیدن به اصل مطلب به یک نظر کلی برسیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: اما نمایندگان در طرحی دو مرحله ای درخواست کردند که روند بررسی لایحه بودجه دو مرحله ای باشد، مرحله اول بررسی تبصره ها و مرحله دوم بررسی جداول؛ لایحه بودجه دو مرحله ای باشد. چون جداول بودجه ۱۴۰۱ مردادماه امسال به دولت ابلاغ شد و به همین دلیل جمع‌آوری کل برنامه‌های دولت مشکل است، به فکر ارسال جداول بودجه به مجلس نیستیم.

آقای میرکاسمی ابراز امیدواری کرد که مجلس به دلیل قاعده مند بودن و یکپارچگی آنچه در دولت برای بودجه بسته شده است، احترام لازم را کسب کند.

وی چندی پیش اعلام کرد که لایحه بودجه ۱۴۰۲ اول آذرماه به مجلس می رود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه پاسخ مثبت داد و گفت اصلاحات از آبان ماه اجرا می شود و مابه التفاوت مهر ماه با همان حقوق آبان ماه به ما پرداخت می شود.

این قانون اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور و احیای حقوق کارکنان کشوری و لشکری ​​و بازنشستگان در ۲۵ آبان ماه در نامه ای از سوی محمد باکر خلیباف رئیس شورای اسلامی شهر به سید آیت الله سید ابراهیم راضی ابلاغ شد. ، رئیس جمهور.

به اشتراک بگذارید