از تعیین میزان و سطح تراکنش برای تفکیک حساب های شخصی و حساب های تجاری اجتناب می شود


وزیر دارایی در خصوص اقدامات دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری با انتقاد از عدم صحت گزارش در این خصوص گفت: امسال هیچ حکم قانونی برای تعیین سقف و تعداد نداشته ایم. بنیان دولت به خوداظهاری در حوزه معاملات، تفکیک حساب های شخصی و تجاری بستگی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از دنیای اکتاس، احسان خاندوسی گفت: یکی از درخواست های جدی رئیس جمهور، ایران پیگیری موضوع واگذاری سهام خودرو و سایپا است. کارگروه ویژه ای از وزارت دارایی و وزارت امنیت برای اجرای این برنامه استراتژیک تشکیل شده است تا شاهد بهترین نتایج و بهره وری در صنعت خودرو باشیم.

وزیر دارایی تاکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم به خصوصی سازی، کسب درآمد و نادیده گرفتن تبعات و آینده شرکت است، بنابراین تحولات آن صنعت چارچوبی بین وزارت دارایی و وزارت دارایی نیست. وزارت امنیت با دقت و تامل نهایی شده است.

وی ادامه داد: قطعاً این چارچوب کلی را در معرض نظرات کارشناسان این حوزه قرار خواهیم داد چرا که دولت قصد شانه خالی از مسئولیت و کسب درآمد را ندارد و به دنبال ارائه کارنامه موفق در صنعت خودرو در سال های آینده است.

خاندوسی تاکید کرد: این خصوصی سازی به عنوان اولین مرحله مهم خصوصی سازی توسط دولت سیزدهم باید در سال های آینده کارنامه موفق، قابل قبول و درخشانی در صنعت خودرو داشته باشد.

وی بیان کرد: در چارچوب این چارچوب، دو موضوع رگولاتوری در صنعت خودرو و یافتن راه حل برای قیمت های اجباری خودرو در سال های آینده به عنوان دو پیش نیاز ملموس با دوستان وزارت حراست مطرح شده است. زمانی که به این مرحله چارچوب رسید، نتیجه نهایی با کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اتصال ۱۰۰% گمرک و مالیات به پنجره واحد خدمات الکترونیک

خاندوزی با اشاره به تلاش این وزارتخانه برای اتصال تمامی سازمان ها به پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت گفت: همکاری کامل داشته ایم. در این راستا وزارت ارتباطات و پربازدیدترین حوزه های مالیاتی و گمرکی به طور کامل به درگاه و پنجره الکترونیکی متصل هستند.

وی ادامه داد: سازمان های خصوصی سازی ممکن است در یک سال قرارداد یا مشکلاتی در رابطه با واگذاری تعداد انگشت شماری از شرکت های دولتی داشته باشند که تنها یک یا چند شرکت بزرگ خرید می کنند و مردم خدماتی از آن سازمان دریافت نمی کنند. از این رو درخواست کرده ایم سازمان هایی که به مردم خدمات ارائه نمی کنند از این لیست حذف شوند.

وزیر دارایی تصریح کرد: مالیات و گمرک ۱۰۰ درصد با پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت مرتبط است.

کسب‌وکارها در شناسایی حساب‌ها به خوداظهاری متکی هستند

خاندوسی در خصوص اقدام دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری گفت: از نحوه خبرسازی و انتشار این اقدام بسیار متعجب شدم، موضوع حساب ها مربوط به قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است. در سال ۱۴۰۱ هیچ حکم قانونی مبنی بر وسعت و تعداد تیراژها وجود نداشت و آنچه منتشر شد عدم دقت در گزارش بود. مبنای دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری، تکیه بر خوداظهاری افراد و پذیرش از سوی دولت است. اطلاعات بیشتر از سوی دوستان شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد.

اجرای صورتحساب الکترونیکی پس از اتمام مرحله آزمایشی دوم

خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت اجرای فهرست کالاهای الکترونیکی گفت: این سوال را باید به طور ویژه از وزارت رفاه بپرسید اما طبق اطلاعاتی که من به عنوان سخنگوی اقتصادی دارم، این سوال وجود دارد. وعده. تا شهریورماه نتایج اجرای آزمایشی کاتالوگ الکترونیکی به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت می رسد و در این خصوص تصمیم گیری می شود که مانند برخی اعتراضات اردیبهشت و خرداد در سراسر کشور اجرایی می شود. در بحث یارانه در این مرحله نباید با اعتراض و ایجاد مشکل مواجه شویم.

وی ادامه داد: باید صبورانه منتظر ماند تا اجرای آزمایشی جدید به پایان برسد تا در تمام استان ها بدون نقص اجرا شود.

سود سهام در اختیار دارندگان این سهام قرار می گیرد

وزیر دارایی در خصوص عدم پرداخت سود سهام عدالت به برخی از افراد گفت: با پیگیری های ویژه انجام شده، تمام مبلغ سرمایه گذاری شده برای سود سهام عدالت در اختیار دارندگان این سهام قرار گرفت و قدرت مدیریت سود سهام عدالت در اختیار دارندگان این سهام قرار گرفت. بر عهده مردم و صاحبان سهام است.

وی افزود: در مورد اشخاص معیوب یا متوفی سود سهام به محض ارائه مدارک در روز واریز می شود.

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: چرا نانوایان به بهانه افزایش مالیات، دستگاه های پخت را قطع کردند و نان را ۳۰ درصد افزایش دادند، سخنگوی اقتصادی دولت گفت: برنامه ای برای افزایش مالیات نانوایان نداریم، باید چنین تخلفی صورت گیرد. مرتکب نشوید، در صورت مشاهده چنین تخلفی، وزارت کشور، استانداری ها و تشکل های غله پیگیری های لازم را انجام خواهند داد.

به اشتراک بگذارید