استعفای عبدالمالکی تصمیم شخصی او نیست. بسیاری از وزرا کنترل وزارتخانه های خود را ندارند


نماینده رشتیا سویامسواک سانگ (RSS) در مجلس شورای اسلامی در مورد استیضاح سایر وزارتخانه‌ها گفت: “اسامی نمی‌آورم، اما پنج یا شش وزیر هیچ کنترلی بر وزارتخانه‌های خود ندارند. دولت قطعاً باید اصلاحاتی را انجام دهد.”

جبار کوچکی نژاد نماینده ملت در مجلس درباره استعفای وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: عبدالملکی در داخل وزارتخانه خود مشکلاتی دارد و انتصابات خارج از وزارتخانه باعث گلایه وی شده است. کارکنان بود. از سوی دیگر، پس از گذار اقتصادی دولت، اعتراضاتی در منطقه به وجود آمد و ناهماهنگی بین گروه اقتصادی دولت به وجود آمد.

نماینده رشتیا سویامسواک سنگ در مجلس شورای اسلامی در خصوص استعفای وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت که عبدالملکی در داخل وزارتخانه خود مشکلاتی داشته و انتصابات وی در خارج از این وزارتخانه باعث گلایه کارکنانش شده است. از سوی دیگر، پس از گذار اقتصادی دولت، اعتراضاتی در منطقه به وجود آمد و ناهماهنگی بین گروه اقتصادی دولت به وجود آمد. او می گوید استعفای عبدالملکی تصمیم شخصی او نیست و رئیس جمهور می خواهد وزیر را تغییر دهد.

کوچکی نژاد در خصوص استعفای حجت عبدالملکی گفت: آقای عبدالملکی در وزارتخانه مشکل داشت و اعتراضات در ماه گذشته با حضور مسئولان وزارتخانه ایشان برای اعتراض بالا گرفت.

از سوی دیگر، از زمانی که دولت در حال گذار اقتصادی است، اعتراضاتی در منطقه وجود داشته است. همچنین اختلافاتی بین جامعه مالی دولت وجود داشت. البته معلوم شد که شجاع و شجاع است، این به نفع جوانی است که در راس کابینه قرار دارد.»

این نماینده مجلس درباره لزوم تغییر در کابینه دولت گفت: یک سال بعد از روی کار آمدن دولت، معتقدم آقای ریس باید ارزیابی از سیستم اجرایی خود، وزرا، استانداران، روسای نهادها و سازمان ها داشته باشد، تغییر دهید و بدهید. یک خانه همه ما می خواهیم دولت موفق شود، مشکلات مردم را حل کند و رشد اقتصادی را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد سؤالات وزرا بسیار زیاد است و می توان گفت که هیچ وقت این میزان زیاد نبوده است. اما با همفکری مجلس و دولت، مجلس باید بیش از هر زمان دیگری به دولت کمک کند. اما مجموع این سوالات نشان از ضعف کابینه دولت و عملکرد وزارتخانه ها دارد. نمایندگان همه وزارتخانه ها مدام سوال می پرسند تا دولت به نحوی متوجه اشتباهاتش شود. اگر وضعیت به همین منوال پیش برود ممکن است به استیضاح منجر شود. در این صورت شکافی بین دولت و مجلس ایجاد می شود که ما نیازی به آن نداریم».

کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا استعفای عبدالمالکی تصمیم شخصی او بوده یا رئیس جمهور، گفت: این تصمیم شخصی او نیست و نمی خواست ارتش خود را در کابینه بگذارد. البته خود رئیس جمهور می خواست او را برکنار کند.»

نماینده رشتیا سویامسواک سانگ (RSS) در مجلس شورای اسلامی در مورد سایر وزارتخانه‌هایی که در مسیر استیضاح قرار دارند، گفت: «اسامی نمی‌آورم، اما پنج یا شش وزیر هیچ کنترلی بر وزارتخانه‌های خود ندارند. دولت قطعا نیاز به اصلاحات دارد.

اشتراک گذاری