اسکوچیچ را به ایران نمی آوریم تا اخراج شود کی روش سرمربی ایران در جام جهانی نمی شود.


عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال گفت: به صراحت می گویم دولت هیچ فشاری برای تغییر سرمربی تیم ملی نداشته است. این شایعات از فضای مجازی بیرون آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، پس از خروج شهاب عزیزی خادم از فدراسیون فوتبال، بهرام رضاییان به او و سایر اعضای هیئت مدیره اعلام کرد که چه نمره ای می دهد: ما نمی توانیم خودمان را بدهیم. اما برای قضاوت باید پای خود را در کفش ما گذاشت، اما به صراحت می گویم ما تمام تلاش خود را برای موفقیت فوتبال انجام دادیم، اگر کاری نکردیم ضعف فنی من بود. در تلاش خالصانه من و اعضای هیئت مدیره شکی نیست زیرا همه ما تمام تلاش خود را کردیم. این هم به نوعی ضعف من بود اگر کم بود.

وی درباره اینکه چه چالش هایی در وضعیت تیم ملی و مدیریت فدراسیون فوتبال ایجاد شده است، گفت: باید از خدمات داوری، بهروز عطایی و تیم والیبال کشورمان تقدیر کنم. همه چیز باید طبق قانون رعایت شود. در این چند روز فضای مجازی را تحت فشار قرار دادند که قرار است دولت و وزیر ورزش وارد آن شوند. همه جور گفت و گو بود. سخنگوی دولت گفت: ما قصد ورود و تغییر تیم ملی را نداریم. به صراحت می توانم بگویم که دولت برای تغییر سرمربی تیم ملی فشار نیاورد. این شایعات از فضای مجازی بیرون آمده است.

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: همانطور که وزیر ورزش هم گفته است قصد نداریم چنین کاری انجام دهیم. آنها واقعاً حمایت می کنند. مردم آگاه تر از ما هستند. اگر قرار است اتفاقی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران بیفتد، کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصمیم گیرنده و متخصص در این زمینه است نه من. دوستان کمیته فنی بررسی و تصمیم گیری می کنند. آنها نیز تصمیم خود را به هیئت مدیره اعلام می کنند تا تصمیم گیری شود.

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: همانطور که وزیر ورزش هم گفته است قصد نداریم چنین کاری انجام دهیم. آنها واقعاً حمایت می کنند. مردم آگاه تر از ما هستند. اگر قرار است اتفاقی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران بیفتد، کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصمیم گیرنده و متخصص در این زمینه است نه من. دوستان کمیته فنی بررسی و تصمیم گیری می کنند. آنها نیز تصمیم خود را به هیئت مدیره اعلام می کنند تا تصمیم گیری شود.

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا فشاری از سوی فدراسیون و کمیته فنی برای تغییر تیم ملی احساس می کند، گفت: در فضای مجازی بحث فشار دولت برای تغییر فدراسیون مطرح شد. اما هیچکس در این زمینه نیست صحبت کرد و نگفت فلان برنامه را بکنید. همین حال و هوای فعلی فوتبال ما باعث شده است که سخنگوی دولت موضع خود را اعلام کند که در حوزه فنی فدراسیون دخالتی نداریم و فقط در حوزه حمایت مالی حمایت می کنیم. وزیر محترم هم همین را فرمودند. نه من و نه هیچ فرد و گروه دیگری بدون نظر کمیته فنی فدراسیون فوتبال نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

وی درباره اینکه آیا در دنیای واقعی نیاز به تغییر اسکوچیچ را احساس کردند، گفت: من عضوی از هیات مدیره هستم اما کمیته فنی فدراسیون فوتبال هیچ نظری در مورد تغییر سرمربی به ما نداده است. این کمیته در انتخاب سرمربی تیم های ملی جوانان و نوجوانان نیز همین کار را انجام می دهد. ممکن است نظر من با اعضای این کمیته متفاوت باشد اما به دلیل اینکه نظرم فنی نبود نظری ندادم.

عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال در دفاع از تصمیمات کمیته فنی و فدراسیون گفت: نمی خواهم به کسی نمره بدهم، شما از ماجرای مشهد، بازی دوستانه با کانادا صحبت می کنید. لغو بازی تدارکاتی و غیره طبیعی است که مردم در مورد چنین چیزهایی فکر منفی کنند. شکست فیفادی و اتفاقات مشهد خوب نبود. اما آنچه منجر به این اتفاقات شد را نیز باید دید.

میرشاد مجدی و احسان اوصولی که اعضای هیات مدیره آنها را به رسمیت می شناسند بارها حمایت خود را از اسکوچیچ اعلام کرده اند اما وقتی مسائل اخیر به طور ناگهانی مطرح شد و در جلسه فردا قرار است چه اتفاقی بیفتد، رضاییان گفت: ما انجام می دهیم. جلسه رسمی نداشته باشیم، قرار نیست بنشینیم و بحث کنیم و به نتیجه رسمی برسیم.

وی درباره ادعای احسان اصولی مبنی بر اینکه فردا این جلسه برگزار می شود، تصریح کرد: هر روز در فدراسیون فوتبال دور هم می نشینیم و صحبت می کنیم اما اگر دوستان بگویند قرار است در مورد تغییر مربی نظر بدهیم. تیم ایران فردا ساعت ۱۰ صبح بگه.. هیچی همچین چیزی.

عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چندی پیش برخی از بازیکنان تیم ملی با مسئولان اجرایی دولت دیدار کردند، پاسخ داد: من هم با مجدی صحبت کردم و از او پرسیدم که آیا از این جلسات اطلاعی دارد یا خیر و او گفت که اطلاع دارم. در مورد آنها نمی دانم حتی با مقامات ارشد صحبت کرد که این موضوع را تکذیب کردند و گفتند که این دیدار رسمی نیست.

رضاییان در خصوص اینکه ظاهرا جلسه ای تشکیل شده اما فدراسیون فوتبال در جریان نبوده است، گفت: اگر چنین تصمیمی گرفته می شد باید رئیس فدراسیون، دبیر کل و سایر اعضا در این جلسه حضور می یافتند اما مجدی کامرانی فر در این جلسه حضور نداشت.

وی در مورد اینکه آیا جلسه غیررسمی صورت گرفته است، گفت: من در جریان نبودم. من نمی خواهم دروغ بگویم، صادقانه می گویم من هیچ اطلاعی از این جلسات ندارم، چه بگویم؟ من شنیده ام آنچه شما شنیده اید.

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال توضیح داد: احسان اصولی از تشکیل جلسه کمیته فنی و سایر اعضای فدراسیون فوتبال در روز دوشنبه برای بررسی مسائل مربوط به سرمربی و اعضای تیم ملی خبر داد. عدم تشکیل جلسه هیئت مدیره

رضاییان درباره اینکه کمیته فنی قرار است درباره چه چیزی صحبت کند و حتما درباره اسکوچیچ جلسه خواهند داشت، گفت: بله.

او در نهایت تا روز سه شنبه گفت که اسکوچیچ باید زاگرب را به مقصد استانبول ترک کند و فردا به ایران خواهد آمد: با کامرانی فر صحبت کردم و قرار است اسکوچیچ طی یکی دو روز آینده به ایران بیاید.

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت که نام کارلوس کی روش به عنوان جایگزین دراگان اسکوچیچ مطرح شده است و این اتفاق باعث نمی شود که کادر فنی تیم ملی با گذشت چهار ماه از جام جهانی، حواسش را پرت کند. : و سخنگوی فدراسیون فوتبال ما از اسکوچیچ حمایت کردیم، اصول حرفه ای همین است، نمی توانیم جایگاه حقوقی سرمربی تیم ملی را از بین ببریم.

رضاییان در خصوص اینکه این حمایت قوی و محکم نیست، تصریح کرد: به صراحت اعلام کرده ایم.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس اعلام کردند تا یکی دو روز آینده در فدراسیون فوتبال جلسه ای درباره وضعیت سرمربی برگزار می شود و بعد نظرشان را می دهند، گفت: وقتی اسکوچیچ از زاگرب به استانبول و از آنجا به ایران می آید، آیا برای دیپورت به کشور ما می آید؟ چرا باید برای اخراج او هزینه کنیم؟ وقتی او در زاگرب است از او خداحافظی می کنم و تمام. اسکوزی ممکن است بخواهد در جلسه کمیته فنی شرکت کند و از عملکرد خود دفاع کند.

با توجه به آمار اسکوچیچ در تیم ملی، عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال گفت که در این مورد خیلی ها می گویند که این بازیکن فقط تا الان توانسته است و باید تعویض شود. اول نام کارلوس کی روش مطرح شد، او گفت: درباره عملکرد اسکوچیچ و آمار او صحبت کردید. درباره دوران هشت ساله کارلوس کی روش در ایران، همه می دانند که او مربی بزرگی بود که به فوتبال ایران تعصب داشت، در این شکی نیست، نه، نه. من صادقانه صحبت می کنم، نمی خواهم با کلمات بازی کنم. با مجدی، اعضای هیات مدیره و دبیرکل صحبت کردم و پرسیدم آیا آنها و کارشناس فدراسیون فوتبال با کیروش صحبت کرده اند؟ اگر بحثی با روندی تنظیم شده باشد، من هم در جریان خواهم بود و حرفم را در رسانه ملی دو چندان نکن. من خدا را گواه می گیرم و همه گفتند من حرفی نزدم و قرار نیست صحبت کنیم.

رازیان افزود: روز گذشته سخنگوی فدراسیون فوتبال نشست خبری برگزار کرد و در این باره صحبت کرد. کی روش برای تیم ملی در جام جهانی انتخاب نمی شود.

وی با بیان اینکه چرا این دو بازیکن به دیدار مسئولان دولتی رفتند و نقش هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این شرایط چه بود، گفت: وظیفه هیات رئیسه سیاست گذاری کلان است. حالا ما به دوستان کمک می کنیم و با آنها مشورت می کنیم. یکی در دپارتمان داوران و دیگری در کمیته فوتسال فعال است. میرشاد مجدی مدیریت امور فدراسیون را بر عهده دارد. ما نباید در این موضوع دخالت کنیم. ما وارد فرآیندهای جزئی نخواهیم شد. بازیکنان محترم تیم ملی چون تحت فشار بودند می خواستند با یک مسئول اجرایی ملاقات کنند.

عضو هیئت مدیره فدراسیون فوتبال ادامه داد: شاید این بازیکنان در دولت کار شخصی داشتند اما قشر خاص فدراسیون فوتبال نباید تحت تأثیر فعالیت های بیرونی قرار بگیرند. این سایت و سخنگوی دولت اعلام کردند: ما قصد ورود به وظایف اجرایی و فنی فدراسیون را نداریم. آنها هنوز این کار را نکرده اند. تا الان کسی با من صحبت نکرده یا نظری نداده است. دولت هیچ نظری در مورد تغییرات فدراسیون فوتبال ندارد.

رازیان افزود: اگر به عنوان عضوی جزئی در هیات مدیره در مورد تغییرات فوتبال تصمیم بگیرم بدون نظر کمیته فنی این کار را انجام نمی دهم.

وی در خصوص اینکه مردم چهار ماه مانده به جام جهانی منتظرند تا ببینند تکلیف تیم ملی چه می شود، گفت: فدراسیون فوتبال، رسانه ملی تلاششان برای جلب رضایت مردم است. ما نمی خواهیم تصمیم شخصی بگیریم. نتیجه هر چه باشد تلاش می کنیم تا تیم ملی در جام جهانی خوب بازی کند. با تمام انرژی و تواناییش برای جلب رضایت مردم بازی کند. این چیزی است که همه ما برای آن تلاش می کنیم.

یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در گفت و گو با برنامه شب های فوتبالی در خصوص دیدار ۶ ملی پوش با وزیر ورزش در قطر پاسخ داد: در آن جلسه حضور داشتم. بازیکنان تیم ملی یک درخواستی از وزیر داشتند، او گفت آمده ام حرف شما را گوش کنم، چه کمکی باید بکنم؟ در آن جلسه علیرضا جهانبخش، طارمی، آسمون، بیرانوند، ابراهیمی، حاج صفی، خودم، حمید استیلی و وزیر ورزش حضور داشتیم. مشکلات پیش روی تیم ملی و فدراسیون در حمایت از تیم ملی. وزیر نیز به همه نظرات گوش داد و قول کمک داد. همه پاداش ها را در همان روز پرداخت کردیم. هیچ بحثی خارج از این موضوعات وجود نداشت.

به اشتراک بگذارید