اعتراض به مرگ مشکوک سه نفر در کردستان


استاندار کردستان از کشته شدن سه نفر در تجمعات غیرقانونی در شهرستان های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، اسماعیل سرای کوشا در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص درگذشت مهسا امینی اعم از مقامات و مقامات عالی کشوری، اظهار داشت: درگذشت مهسا امینی از سوی مسئولان و مقامات عالی رتبه کشور در جریان است. به فرماندهی افسران فرمانده

وی افزود: باید منتظر مشخص شدن نتایج و ابلاغ آن باشیم.

استاندار کردستان تصریح کرد: با جمعی از مسئولان استانی با خانواده مرحوم مهسا امینی دیدار کردیم و به آنها اطمینان دادیم که برای جلوگیری از تضییع حقوق آنها به همه موارد رسیدگی خواهد شد.

سرای کوشا افزود: متأسفانه پس از درگذشت مرحوم مهسا امینی به برخی جریانات داخل و خارج کشور فرصت سوء استفاده داده شده و در این شرایط می توانند ابراز وجود کنند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است عده ای از جوانان در این فضای عظیم رسانه ای اعتراض داشته باشند، خاطرنشان کرد: اما شاهد توطئه گسترده دشمنان برای سوء استفاده از فضای رسانه ای هستیم.

استاندار کردستان تصریح کرد: در این چند روز نیروهای امنیتی و انتظامی با معترضان مدارا کردند و حتی تعداد زیادی از این نیروها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و به بیمارستان منتقل شدند.

سرای کوشا افزود: گروه های ضد شورش و دشمن به دنبال وضعیت کشتار هستند لذا خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند.

وی تصریح کرد: با کسانی که بر مرگ مهسا امینی سرپوش گذاشته، ناامنی در کردستان ایجاد کرده و به استان های دیگر سرایت می کنند، مقابله و مقابله خواهیم کرد.

استاندار کردستان از کشته شدن سه نفر در تجمعات غیرقانونی در شهرستان های استان خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می دهد که آنها توسط دشمنان نظام و نیروهای امنیتی با سلاح های جنگی که رتبه ای در استفاده از استان ندارند هدف گلوله قرار گرفته اند. “

استاندار کردستان با اشاره به فوت یک شهروند در دیواندره گفت: طبق نظر کارشناس این فرد با سلاح نظامی کشته شده و هیچ درجه ای از نیروهای مسلح از این نوع سلاح استفاده نکرده است.

وی ادامه داد: قطعاً موقعیت دشمن بود و بلافاصله مشخصات و تصویر فرد از شبکه های ماهواره ای پخش شد.

زارعی کوشا اظهار داشت: در حوالی بیمارستان ساکس یک نفر دیگر را با همین وضعیت در ماشین رها کردند، باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم دشمنان از بیان این جوان سوء استفاده کنند و بار دیگری بر دوش ما بیفزایند. مرگ نفر سوم نیز مرموز است و در دست بررسی است.

وی گفت: دشمنان نسبت به فتنه ۸۸ و ۸۸ فعالیت رسانه ای و تبلیغات بی سابقه ای را آغاز کرده اند. از همان لحظه ای که مهسا در کما بود، منتظر فرصتی برای حمله به نظام و مردم بودند.

استاندار کردستان یادآور شد: به خانواده مرحوم امینی گفتم بیایند و اختلافشان را تعریف کنند چون اختلاف است و نمی خواهند امنیت مردم به خطر بیفتد.

سرای کوشا ادامه داد: استان کردستان در حالی که آمادگی جهش اقتصادی و توسعه ای را دارد، نباید اجازه داد به دلیل برخی رفتارها سقوط کند.

به اشتراک بگذارید