افزایش ۴.۵ برابری تعداد بیماران بستری بر اثر کرونا در گیلان ۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شدند.


سخنگوی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نسبت به دهه اول تیرماه ۴.۵ برابر تعداد بیماران بستری بر اثر کرونا در گیلان افزایش داشته است، گفت: در هفته اول تیرماه تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ما افزایش یافت. ۱۳ بود و اکنون ۵۹ نفر را می بینیم. او در بیمارستان بستری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، فردین محرابیان با اعلام اینکه طی شبانه روز گذشته ۲۳ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا بستری شدند، گفت: در حال حاضر ۵۹ بیمار کرونا در بیمارستان های گیلان بستری شده اند و هشت نفر نیز در بیمارستان بستری هستند. جدی است.

وی از افزایش ۴.۵ برابری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در گیلان نسبت به دهه اول تیرماه خبر داد و تصریح کرد: در هفته اول تیرماه بستری های ما به ۱۳ نفر رسید که اکنون شاهد بستری شدن ۵۹ نفر هستیم که یک شهر نارنجی، چهار شهر زرد و ۱۲ شهر آبی داشته باشید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شیوع ویروس کرونا را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: این بیماری در بسیاری از کشورهای اروپایی و همسایه در حال تشدید است و در برخی از استان های کشور شاهد افزایش آمار هستیم. از افراد مبتلا

محرابیان با بیان اینکه گیلان با توجه به شرایط جوی پذیرای مسافران از نقاط مختلف کشور است و تردد تابستانی به این استان زیاد است، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت استانداردهای بهداشتی شاهد ادامه روند افزایشی در بیماران و بیمارستان ها خواهیم بود.

وی از مردم خواست در صورت عدم تزریق واکسن کامل به مراکز درمانی مراجعه کنند و یادآور شد: نکات بهداشتی را جدی بگیرید و حتما در مکان های بسته و شلوغ از ماسک استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید