امنیت شغلی و آزادی کار خبرنگاران یکی از اولویت های اصلی دفتر مطبوعاتی است


معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل ارشاد اسلامی در پیامی از زحمات بی شائبه خبرنگاران در توجه به نیازها، مشکلات و مسائل کشور و در عین حال تبیین پیشرفت ها و واقعیت های جاری کشور قدردانی کرد. این امر حاکی از عزم جدی معاونت برای رسیدگی به دغدغه های خبرنگاران و ارتقای منزلت روزنامه نگاری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، متن کامل پیام فرشاد مهدی پور به شرح زیر است:

عاشورا یادآور تلاش مردان و زنانی است که پرچم احترام و آزادی را به اهتزاز درآوردند، چراغ حقیقت و آگاهی را در سراسر جهان روشن کردند و تاریخ را برای همیشه روشن کردند.

مصادف شدن عاشورای حسینی در ۲۶ مرداد امسال فرصت مغتنمی برای یادآوری این حقیقت آشکار است که خبرنگاری در حرفه پدر و مادر و در ادامه شخصیت راویان افسانه تاریخ ساز است. نهضت عاشورا آنچه را که به چشم خود دیده و دیده بودند، عینیت مطلق و عشق، ایثار، آزادی، اخلاص، صداقت، حقیقت و دیگر مفاهیم انسانی را با نهضت همراه کرد. امام حسین (ع) آنها را جاودانه کرد.

بی شک بخش بزرگی از وظیفه امروز خبرنگاران در ایران اسلامی در ادامه همین مسیر و در راستای جهانی شدن مفهوم «جهاد تبیینی» به معنای واقعی کلمه است.

از نمونه های موفقیت در جهاد تبیینی می توان به انعکاس عینی حقایق و توجه به تولید محتوای باکیفیت اشاره کرد که در آن هر قلمی می تواند همچون سربازی توانا عمل کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ارزنده خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران که در ۲۶ مرداد ۱۳۷۷ در حین انجام ماموریت رسانه ای در شهر مزار شریف افغانستان به شهادت رسید، آن را گرامی می دارم. قدردانی از زحمات و جانفشانی های همه همکاران عزیز واجب است که ضمن شنیدن نیازها و مسائل و مشکلات مسائل ریز و درشت کنونی در تبیین تحولات و واقعیت ها از هیچ کوششی دریغ نکرده اند. آنان در ایجاد امید در کشور و جامعه و ایجاد یأس و ناامیدی در دشمنان سرسخت این نظام اسلامی نقش بسزایی دارند.

توجه ویژه به موضوعات مهمی از جمله امنیت شغلی و آزادی حرفه ای خبرنگاران از اولویت های اخیر معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی ریاست جمهوری بوده است که بر اساس قدردانی ها، این معاونت عزم جدی برای ارائه آن دارد. خدمات حمایتی جدید برای این قشر تحصیلکرده، که گامی اساسی برای رسیدگی است، باید نگرانی های اتحادیه صنفی روزنامه نگاران و شأن روزنامه نگاری را افزایش دهد.

امیدوارم با اطلاع رسانی عینی و شفاف بتوانیم در حفظ ارزش های اسلامی و حفظ منافع ملی و عمومی موفق تر باشیم. قابلیت های رسانه های جدید تا حد امکان.

به اشتراک بگذارید