امیرعبداللهیان مخالفت صریح ایران با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای سرزمینی را اعلام کرد.


در دیدار امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در نیویورک، طرفین در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و منطقه قفقاز تبادل نظر کردند. . .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه در حوزه های مختلف، تبادلات و اجرای توافقات دو کشور طی یک سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد. در مسیر پیشرفت

امیرعبداللهیان با اشاره به برخی گزارش ها و شواهد از جابجایی ها در منطقه قفقاز بر موضع صریح جمهوری اسلامی ایران در مخالفت صریح و قطعی با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران با رایزنی با مقامات جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان آماده کمک به طرف های درگیر برای حل مسالمت آمیز اختلافاتشان است.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این دیدار با تاکید بر موضوعات مطرح شده در روابط دوجانبه، بر اهمیت رایزنی ها و همکاری های دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن تکذیب ادعاهای مربوط به تغییرات ژئوپلیتیک منطقه، بر علاقه کشورش برای حل هر چه سریعتر اختلافات منطقه ای و مرزی با ارمنستان در چارچوب همکاری های بین منطقه ای تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید