امیر مرادی: مهمترین بحرانی که ما را تهدید می کند زلزله است


سید مجتبی خمیت بیندانا سرپرست شهرداری رشت در دیدار با مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: باید همواره آمادگی کاهش خسارات و خطرات ناشی از زلزله، سیل و سایر حوادث غیرمترقبه در شهر را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سید مجتبی خمیت بن دانا سرپرست شهرداری رشت عصر سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در دیدار با مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان. معاونان و مدیران شهرداری رشت گفتند: در زمانی که زلزله سال ۱۳۹۵ گیلان، شهر رشت مانند امروز ساختمان های بلندی نداشت و ساختمان های بلند در این شهر چندان رایج نبود.

سرپرست شهرداری رشت با تاکید بر اینکه باید همواره برای کاهش خسارات و خطرات ناشی از زلزله، سیل و سایر حوادث غیر مترقبه در شهر آماده باشیم، تصریح کرد: بحران مشکل بسیار جدی است و اگر آمادگی لازم را نداشته باشیم. برای کنار آمدن با آن. ، میزان خسارت افزایش می یابد.

سید مجتبی خمیت بن دانا موافقت کرد: شهرداری رشت برای تعمیق سطح ارتباط و ارتباط با مدیریت بحران استانداری گیلان، نماینده تام الاختیار خود را معاون خدمات شهری معرفی کرد و آماده تامین منابع اعتباری برای تحقق این امر است. حوزه هزینه کردها.

امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در این جلسه گفت: با توجه به گسل های رشت و ساخت و سازهای انجام شده در این شهرستان مهمترین بحرانی که ما را تهدید می کند زلزله است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با تاکید بر استفاده از امکانات تسهیلات و هماهنگی با مدیریت شهری برای ارائه خدمات بهینه خاطرنشان کرد: اگر شهرداری رشت این نیاز را از مدیریت بحران داشته باشد از کمک دریغ نخواهیم کرد.

امیر مرادی بیان کرد: با برقراری ارتباط موثر بین اداره کل مدیریت بحران و شهرداری رشت، قبل از وقوع هر بحرانی، مدیریت شهرداری رشت بدون نیاز به بخش های مختلف اطلاعات لازم را در اختیار دارد.

وی موافقت کرد: ماده ۱۸ قانون اعتبارات مدیریت بحران به شهرداری رشت کمک می کند چرا که این اعتبارات قابل واگذاری و تخصیص به دستگاه هایی مانند شهرداری است که نیازمند تقویت ارتباط مدیریت بحران با شهرداری است.

در پایان گزارش کاملی از مخاطرات و بلایای طبیعی تهدید کننده استان گیلان، حوادث و مشکلاتی که تاکنون خسارات زیادی به شهر رشت وارد کرده است، مدیریت بحران استانداری گیلان را ارائه کرد.

به اشتراک بگذارید