انباشته شدن فرسودگی زنجیره فشار ضعیف در گیلان نیازمند اعتبارات ملی هستیم


مهدی زاده تاکید کرد: پروژه های نوسازی و بهسازی شبکه های توزیع برق نیازمند جذب سرمایه و اعتبارات استانی و ملی است و نیازمند حمایت مسئولان استانی در این زمینه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رسول فاروقی نماینده مردم لاهیجان و سیاکل شورای اسلامی، محمدتقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان و مسعود معین پور مشاور و نماینده مشاور حقوقی حضور داشتند. با حمایت مجلس و وزارت نیرو؛ مشکلات و چالش های شبکه های توزیع و توسعه زیرساخت های برق در شهرستان های لاهیجان و سیاکل به ویژه در بحث پرداخت اعتبارات استانی و ملی بررسی شد.

مهدی زاده در این جلسه گفت: اهمیت برق در زندگی روزمره ما یک اصل مهم و غیرقابل انکار است و این مشکل وظیفه و رسالت شرکت توزیع برق استان گیلان را سنگین می کند.

وی افزود: متاسفانه شرایط جوی استان از جمله رطوبت زیاد و شرایط جوی شدید مانند بارش برف شدید و طوفان های فصلی باعث فرسودگی شبکه های برق گیلان شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تاکید بر اینکه گیلان یکی از فرسوده ترین شبکه های برق کشور است خاطرنشان کرد: متاسفانه در دو دهه اخیر به دلیل کمبود منابع و اعتبارات شاهد انباشته شدن شبکه های برق کشور بوده ایم. فرسودگی شبکه ها به ویژه در حوزه شبکه های فشار ضعیف در یک استان.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شرکت توزیع نیروی برق گیلان با داشتن نیروی انسانی ماهر و کارآمد مشکلی وجود ندارد، در حوزه مهندسی و در زمینه برقکاران سخت کوش و پرتلاش آمادگی زیاد و لازم برای اجرا وجود دارد. پروژه های جهادی

مهدی زاده تاکید کرد: برای نوسازی و بهسازی شبکه های توزیع برق نیازمند جذب سرمایه و اعتبارات استانی و ملی هستیم و در این زمینه نیازمند حمایت مسئولان استانی هستیم تا بتوانیم امنیت و رفاه مردم شریف را تامین کنیم. رشته برق با کمک این عزیزان. .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: گیلان بیش از ۲۰ هزار کیلومتر شبکه ضعیف ولتاژ دارد که بیشتر آن تخریب شده و تنها ۷ هزار کیلومتر در این سال ها خودپایدار بوده است. کابل ها و امیدواریم نظارت ویژه وزارت نیرو در استان گیلان شاهد پیشرفت در این زمینه باشد.

به اشتراک بگذارید