انتقاد از تغییر کاربری در استان های شمالی | ماموریت بازرس کل گیلان در پی حذف مدیران


رئیس سازمان بازرسی در مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر اجرای قوانین است و انتظار می رود مجلس به موضوع قوانین اجرا نشده و معلق ورود کند و از طریق استفساریه یا کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به این موضوع اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ورود جدی سازمان بازرسی کل کشور به موضوعات کم کاری مدیران، ساخت و سازهای غیرمجاز، نظارت بر حسن اجرای قوانین و شناسایی قوانین برجای مانده از جمله هوای پاک و قوانین جوانان. جمعیت یکی از موضوعات مهم در نشست نمایندگان مردم است. استان گیلان رئیس سازمان بازرسی کشور بود.

در این دیدار استان دکتر گیلان از نعمت های فراوان خداوند برخوردار است. خدایان خاطرنشان کرد: متأسفانه از آن برای رفاه مردم استفاده نشده است و واقعیت این است که این برکات همچنان میسر است. در مقایسه با استان گیلان و سایر استان ها از این نعمت ها استفاده نشد، در حالی که می شد از این نعمت ها بهتر استفاده کرد تا مردم رفاه و آسایش بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه فهرست بلندبالایی از مشکلات و مسائل مردم استان گیلان دارم؛ وی خطاب به اعضای مجمع نمایندگان گیلان گفت: شما به خوبی از مشکلات استان مطلع هستید، مثلا مدت زیادی از راه اندازی آزادراه سراسری رشت نمی گذرد. اما از نظر کیفیت مشکلاتی دارد

مشکل مدیریت غیراستاندارد پسماند در استان های شمالی کشور است. نکته دیگری که خدایان به آن اشاره کرد و بر آن تاکید و تاکید کرد این است که; علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی، دفع نامناسب زباله، ورود فاضلاب های خانگی و پساب کارخانه ها به رودخانه و دریاچه انجلی سلامت شهروندان را تهدید می کند و باید هر چه زودتر در این زمینه تصمیم گیری شود.

نقدی بر تغییر کاربری در استان های شمالی کشور

به ویژه مازندرانی یکی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه با انتقاد از تغییر کاربری در استان های شمالی کشور گفت: این تغییر کاربری بیشتر متوجه مازندران است. با توجه به تمایل روزافزون مردم به ویلاسازی در گیلان، در آینده این استان نیز شرایط مازندرانی را تجربه خواهد کرد و در این راستا لازم است این موضوع پیگیری و در دستور کار دستگاه های ذیربط قرار گیرد. نهادها .

پیگیری ویژه شکست های مدیریت در بازرسی

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فعالیت های مدیران تاکید کرد; ریاست محترم قوه قضائیه سازمان بازرسی کل کشور را موظف کردند تا عزل مدیران را در دستور کار قرار دهد و در این راستا این سازمان در اولویت اقدامات و پیگیری است.

خسارات ناشی از قصور کمتر از اعمال یا رفتار نیست

به نظر من خسارات ناشی از حذف آثار کمتر از آثار و رفتارها نیست. خدایان خاطرنشان کرد و بیان کرد: به عنوان مثال مدیری در استان یا کشوری در دوران مدیریت خود اقدام مثبتی انجام نمی دهد. بنابراین چون کاری انجام نمی دهد اشتباه نمی کند و در مورد مدیری که وقت خود را صرف کرده و کار خیر کرده است، هیچ دستگاه نظارتی وارد مشکل نمی شود; اما هنگام انجام صدها کار، اشتباه کوچکی رخ می دهد، این اشتباه برجسته می شود، اما مدیری که فعالیت خود را رها کرده مدیریت نمی شود و در این دوران مدیریت سه گانه، باید به این مشکل رسیدگی شود. قدرت ها

وی با تاکید بر اینکه برخی از اعمال فرار جرم محسوب می شود، گفت: برخی از اعمال فرار قابلیت تجویز در هیات های بدوی و انتظامی را دارد که بر این اساس هیات رسیدگی کننده بر فعالیت های فراری تمرکز کرده و قطعا با تخلفات برخورد خواهد کرد. مدیران این حوزه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

ورود بازرسی به عدم اجرای قوانین خاص در مورد تجهیزات

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر عدم اجرای برخی قوانین در دستگاه ها خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی نهادها به دلیل اجرا نشدن خسارت وارد کرده اند. قوانین و همچنین سازمان بازرسی در عدم اجرای قوانین بر زمین مانده است و بر این اساس قانون سلامت اداری، دسترسی آزاد به اطلاعات، حفاظت و حراست از اشیاء ایرانی اجرا می شود. برخی از قوانینی که تعلیق شده است خانواده، جوانان در جمعیت و هوای پاک است، بسیاری از نهادها به وظایف خود مطابق با اجرای این قوانین عمل نکرده اند، این وظیفه ماست.

مجلس باید قوانین اجرا نشده و معلق را وارد کند

وی در جمع نمایندگان استان گیلان گفت: یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر اجرای قوانین است و انتظار می رود مجلس به موضوع قوانین اجرا نشده و معلق ورود کند و از طریق استفساریه یا کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به این موضوع اقدام کند.

دکتر در ادامه سخنان خود در خصوص درخواست مجمع نمایندگان گیلان در خصوص مشکلات این استان در راستای تامین شن و ماسه. خدایان از اقدام بیشتر در این خصوص خبر داد.

رئیس سازمان اطلاعات کشور تصریح کرد: این شورا در مرکز و سایر استان ها فعال است و اگر موضوعی در این شورا قابل طرح است باید به غیر از پیگیری، از موازی کاری جلوگیری شود. بالا

وی از دستور ویژه به بازرس کل استان گیلان برای ورود به ترک اقدامات در این استان و موارد مطرح شده در این جلسه از جمله انتصابات خبر داد.

به اشتراک بگذارید