انتقاد رئیس کل دادگستری گیلان بر تخریب بناهای قدیمی، باستانی و تاریخی


حمزه خلیلی گفت: اگر مدیران و مسئولان در فعالیت های سازمانی خود همسو نباشند شاهد عقب ماندگی هر چه بیشتر شهرها و روستاها خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان از یک واحد تولیدی در شهرستان آستانه اشرفی بازدید و در جلسه شورای پیشگیری از جرائم قضایی این شهرستان حضور یافت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به تأثیر محیط جغرافیایی در شکل گیری رفتار انسان ها تصریح کرد: در شهرهایی با پیشینه مذهبی مانند آستانه اشرفی شاهد بافت های شهری متناسب با این محیط معنوی هستیم.

وی با انتقاد از تخریب بافت های فرسوده، قدیمی و تاریخی گفت: نوع ساخت و سازهای شهری در روحیه و فرهنگ مردم تاثیرگذار است و مدیران شهری باید به پیوند فرهنگی مناسب با این اماکن مذهبی توجه کنند. مجوزهای ساخت و ساز

رئیس شورای قضایی استان بر حفظ وحدت، وفاق و همدلی در شرایط سخت اقتصادی امروز تاکید کرد و موافقت کرد: اگر مدیران و مسئولان در کار تشکیلاتی خود متحد نباشند شاهد عقب ماندگی هر چه بیشتر شهرها و روستاها خواهیم بود.

وی یکی از حساسیت های امیرمومنان علی را رعایت حقوق مردم و اجرای عدالت اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: مأموران برای احقاق حقوق مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.

این مقام ارشد قضایی در پایان پرهیز از تفرقه و اختلاف را از دیگر ویژگی های امام علی برشمرد و افزود: ایشان برای جلوگیری از تفرقه و اختلاف ۲۳ سال پس از پیامبر(ص) سکوت کردند. در امت رسول خدا.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان که در این بازدید حضور داشت با اشاره به اینکه مزرعه خاویار بهپرور هم اکنون در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با اشتغال ۲۵ نفر فعالیت می کند، گفت: اگر جوانان این بخش تمام مراحل و کار آن را انجام دهند این تعداد به ۸۰ نفر می رسد.

آقایی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان آستانه اشرفیه در خصوص نقش دهیاران در ساخت و ساز و تغییر کاربری و ارائه خدمات به دهیاران بحث و تبادل نظر شد.

به اشتراک بگذارید