انتقاد فرماندار آستارا از عدم تخصیص آرد آستارا با شش هزار گونی سهمیه آرد کم است.


رضایی پور با اشاره به لزوم توزیع مناسب آرد با توجه به سرانه مصرف، گفت: انتظار از سازمان غله گیلان توزیع عادلانه آرد با توجه به جمعیت جاری و نیاز مورد نیاز شهرستان است، آستارا دارای جمعیت روان است. نه سرانه موقت ۹.۸ درصد است. عرضه آرد برای این شهر مناسب نیست.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اقدام مشترک و جلسه تعدیل بازار آرد و نان شهرستان مرزی بندر آستارا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه با اعلام تمهیدات ویژه ستاد تنظیم بازار شهرستان برای ساماندهی وضعیت آرد و نان گفت: نظارت بر پخت و توزیع نان تشدید شد و مقرر شد این امر اجرایی شود. مردم می توانند به راحتی نان تهیه کنند و از تشکیل صف های طولانی در مقابل نانوایی ها جلوگیری کنند.

عنایت رضایی پور افزود: اختصاص سهمیه به واحدهای با سابقه پخت نان، افزایش سهمیه نانوایی های امین، تقویت نظارت و بازرسی و برخورد قاطع با واحدهای متخلف از تصمیمات اتخاذ شده برای ساماندهی وضعیت عرضه نان است.

چرا در تخصیص آرد به جمعیت شناور و گردشگری آستارا توجه نمی شود؟

رضایی پور با اشاره به لزوم توزیع مناسب آرد با توجه به سرانه مصرف، گفت: انتظار از سازمان غله گیلان توزیع عادلانه آرد با توجه به جمعیت جاری و نیاز مورد نیاز شهرستان است، آستارا دارای جمعیت روان است. نه موقت، ۹.۸ درصد سرانه. عرضه آرد برای این شهرستان مناسب نیست، چرا جمعیت شناور و گردشگری آستارا در تخصیص آرد مورد توجه قرار نمی گیرد؟ به شهرستان مرزی بندر آستارا باید حداقل ۶ هزار کیسه به اضافه ۲۴ هزار کیسه آرد دریافتی اختصاص یابد تا با سهمیه ۳۰ هزار کیسه ای مشکلات این شهرستان در حوزه آرد و نان به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: نظارت بر نانوایی ها توسط گروه های بازرسی جهاد کشاورزی، صمت و بسیج مستمر و منظم است اما این نظارت باید عینی و دقیق تر باشد و مردم در این زمینه دستگاه های مسئول را یاری کنند.

در تولید و توزیع کالاهای اساسی در شهرستان مشکلی نداریم

نماینده عالی دولت در آستارا درباره وضعیت کالاهای اساسی نیز گفت: با تولید و توزیع کالاهای اساسی در شهرستان مشکلی نداریم، کمبودی در این بخش وجود ندارد، فروشگاه ها باید از عرضه خود اطمینان حاصل کنند. تا این کالاها بین مردم توزیع شود.

وی با اشاره به حضور مستمر گردشگران و سرازیر شدن جمعیت شهر بیان کرد: از مردم تقاضا داریم با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهند و امیدواریم با تلاش نهادهای مسئول شاهد آرامش در بازار باشیم. در تأمین به موقع لوازم اولیه کافی.

همه افسران برای مردم کار می کنند

وی با تاکید بر رضایتمندی مردم گفت: همه ماموران برای مردم تلاش می کنند و تلاش می کنند با مدیریت و نظارت فضا را برای جلوگیری از قاچاق و هدر رفت یارانه فراهم کنند.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه آستارا اولین شهرستان گیلان در منطقه است که دستگاه کارتخوان هوشمند توزیع نان را نصب کرده است، گفت: ۹۰ درصد نانوایی های این شهرستان دستگاه هوشمند نصب کرده اند و در گیلان رتبه اول را داریم. منطقه، تمام تلاش دولت برای بهبود عرضه نان در این شهرستان حائز اهمیت است.

به اشتراک بگذارید