انتقاد فرماندار خمام از عدم راه اندازی ادارات؛ مدیران کل وظایف سازمانی خود را انجام می دهند


جوشن با بیان اینکه از مدیران کل می خواهیم به وظایف سازمانی خود عمل کنند و استاندار هم در توانش باشد، افزود: آیا در شهری با این جمعیت نباید متولی فرهنگی باشد؟

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اسفندیار جوشن عصر سه شنبه در نشست خبری که در محل سالن اجتماعات فرمانداری خمام برگزار شد، با تبریک روز قلم گفت: خمام شهری تازه تاسیس است و نیاز به ایجاد ادارات دارد. ما می خواهیم رسانه ها دست به دست هم بدهند، بنابراین اتفاقات خوبی در شهرستان خمام رخ می دهد.

فرماندار شهرستان خمام با بیان اینکه هنوز برخی ادارات در شهرستان خمام راه اندازی نشده است، اضافه کرد: اولین گام در توسعه یک شهرستان، ایجاد ادارات و سپس فرماندار به عنوان رئیس دستگاه حاکمیتی است. ، می تواند از مدیران سوال کند و راه حل مشکلات را جویا شود.

جوشن همچنین با تاکید بر اینکه علیرغم پیگیری های فرماندار سابق و بنده هنوز برخی از ادارات در خمات ایجاد نشده است، تاکید کرد: برخی از ادارات قبل از تاسیس شهرستان و در زمان فرماندار سابق در خمات متمرکز بودند. دو مکاتبه صورت گرفت و همزمان استاندار گیلان در خمام در نماز جمعه شرکت می کرد و مکاتبات دیگری نیز صورت گرفت که تاکید داشت ظرف سه ماه دفاتر در شهرستان راه اندازی شود.

دفتر بنیاد مسکن خمام در رشت واقع شده است و مردم برای کارهای اداری ۵ تا ۶ ماه سرگردان هستند جوشن تصریح کرد: خمام اولین بنیاد مسکن نمایندگی است که به عنوان نماینده تاسیس شده است. زمان بررسی پرونده هاست به کمتر از دو هفته کاهش یافت.

فرماندار خمام افزود: افراد زیادی از ما برای این کار کوچک که وظیفه ماست تشکر کرده اند.

وی ایجاد دفاتر در خمام را از وظایف خود دانست و گفت: شهرستان تازه تاسیس خمام پتانسیل ها و قابلیت های بسیاری دارد که با راه اندازی ادارات می تواند شکوفا شود.

فرماندار شهرستان خمام با بیان اینکه این شهرستان مرکز و خاستگاه برنج است، افزود: برنج شیجان خمام بسیار معروف است. خم در کنار لش نشاء و خوخبیجار سابقه بسیار طولانی در زمینه کشت شلتوک دارد، کاری که من به شدت پیگیر آن هستم ساخت عنصر برنج و معرفی خم به عنوان مرکز تولید برنج است.

راه اندازی دفاتر کمک شایانی به پیشرفت پروژه ها خواهد کرد، جوشن گفت: استاندار فرمودند خمام باید مانند گوهر بدرخشد و مدیران کل ادارات با آن موافقت کنند. ، اصطلاحات اقتصادی و اجتماعی منحنی ایجاد می کنند.

جوشن با بیان اینکه میدان ولیاسر خمام کلاف باعث سردرگمی کابینه شده است، اضافه کرد: شهرداری برای ساماندهی میدان ابراز تمایل کرده است اما بروکراسی اداری مانع از انجام کار می شود.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست های ما از وزیر در سفر رئیس جمهور به گیلان آزادسازی کمربندی و تعیین میدان بود تصریح کرد: پیش بینی می شود برخی ادارات با امکانات و امکانات کامل ایجاد شوند. باید توسط مردم انجام شود، با حداقل ها ابزار بهره وری بهتری داشته باشیم، حتی با راه اندازی دفاتر در یک یا دو اتاق، از آنها برای رسیدن به اهداف استفاده کنیم و در خدمت مردم باشیم تا به تدریج به توسعه شهر کمک کنیم. .

فرماندار خمام با بیان اینکه راه اندازی دفتر خمات سمت بسیار مهم و ضروری است، تصریح کرد: یکی دیگر از معاونت های جهاد کشاورزی است که فقط سه هفته است که هیئت مدیره جهاد در آن تغییر کرده و از مدیر آن اطلاعی در دست نیست.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۴ شهرستان خمام بیش از ۵۴ هزار نفر و دارای دو قسمت چوکم و مرکزی است: آیا در چنین شهری پرجمعیت نباید متولی فرهنگی برای ارتقای بنیاد فرهنگی باشد؟ آیا فضاهای فرهنگی و اجتماعی شهر گام های مثبتی برمی دارند؟!

وی ادامه داد: فقط رئیس شبکه بهداشت دستور داده شد و چارت سازمانی که بتواند حتی نیروهای حراست را هم جذب کند وجود نداشت.

جوشن با بیان اینکه از مدیران کل می خواهیم به وظایف سازمانی خود عمل کنند و استاندار هم می تواند انجام دهد، اضافه کرد: حتی اگر فردی را به عنوان نماینده تام الاختیار بگذارند، کار مردم می تواند آغاز شود.

به اشتراک بگذارید