انتقاد وزیر دارایی از کندی اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان


خاندوزی با انتقاد از کندی اجرای مجوزهای سفر رئیس جمهور به گیلان تصریح کرد: تا ۱۰ روز دیگر محدودیت های تبصره ۱۸ تسهیلات سفر رئیس جمهور به گیلان و سایر استان ها ابلاغ می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از شبستان، «احسان خاندوسی» امروز (۲۷ تیرماه) در جمع مدیران استان گیلان از کندی اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور انتقاد کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با نمایندگان استانی و مدیران زیرمجموعه وزارت دارایی استان که در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان برگزار شد، گفت: جلسات متعددی را در استان ها برای پیگیری برگزار کرده ایم. در خصوص مصوبات سفرهای رئیس جمهور و امروز نیز مدیریت مجمع نمایندگان اقتصادی و گیلان، نماینده ولی فقیه گیلان را بر عهده دارد و با همین سمت دیدار کرد.

وی با انتقاد از کندی در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان گفت: در این سفر یک نکته مهم که حتی پس از گذشت پنج ماه از سفر رئیس جمهور به گیلان مورد توجه قرار گرفته است. تاییدیه های این سفر کم کم در راه است.”

خاندوسی با تاکید بر تسریع در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور گفت: اجرای این مصوبات باید در کمترین زمان ممکن انجام شود تا مردم و فعالان اقتصادی از شیرینی آن لذت ببرند.

خاندوزی افزود: گزارش های ارائه شده از سوی مدیران گیلان حاکی از آن است که در حوزه موسسات مالی گام های مثبتی برداشته شده و ابلاغیه به صورت رسمی به بانک های استان ارسال می شود و قابل استفاده است، این یک نکته است. بعد از بازگشت به تهران پیگیری انجام می شود تا سازمان برنامه و بودجه و معاونت اجرایی رئیس جمهور شناسایی سفر ریاست جمهوری و نتایج آن را در جامعه ببینند.

وی درباره تسهیلات سفر رئیس جمهور گفت: امسال ۲ تسهیلات داریم. لایحه بودجه ۱۴۰۱ در اکثر موارد در اکثر موارد خارج از لایحه تسهیلات بانکی به ویژه در مورد بودجه ۱۴۰۱ و تبصره ۱۸، اشتغال زایی و بخش تسهیلات مربوطه لحاظ شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: این آیین نامه هنوز ابلاغ نشده است و امیدوارم تا ۱۰ روز دیگر در وزارت اقتصاد و دارایی پیگیری شود.

خاندوسی با بیان اینکه در حوزه مالیاتی گیلان ابهاماتی وجود دارد، تصریح کرد: در این مورد مدیران توضیحاتی ارائه کردند و مواردی از جمله نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده را پیگیری کردند.

به اشتراک بگذارید