انعقاد قرارداد همکاری مشترک بین شهرداری رشت و شرکت سرمایه گذاری ACPP عماد


صبح امروز قرارداد همکاری مشترک شهرداری رشت و شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP در خصوص زباله و دفن زباله سراوان منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید مجتبی خمیت بن دانا سرپرست شهرداری رشت امروز ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ در دیدار با شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP در خصوص مشکل زباله و دفن زباله سراوان گفت: مشکل زباله و زباله امروز در شهر رشت که بزرگترین گورستان شمال کشور است در سراوان بسیار به چشم می خورد.

ناظر شهرداری رشت گفت: مشکل زباله و زباله شهرداری رشت در زمان کوتاه و به راحتی قابل حل نیست. آماده سازی محل دفن جدید، اجرای طرح های زباله و راه اندازی زباله سوز تنها بخشی از کارهایی است که باید انجام شود.

سید مجتبی خمیت بن دانا با بیان اینکه کل زباله های جمع آوری شده توسط شهرداری رشت در طول روز یک هزار و ۱۰۰ تن است، گفت: از این میزان حدود ۳۵۰ تن زباله در شرکت کوتلی لاکان تصفیه می شود که ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن آن مجددا رد می شود. سراوان.

وی با بیان اینکه کارخانه کود آلی لاکان با ظرفیت فرآوری ۴۰۰ تن در حال احداث مراحل سوم و چهارم خطوط فرآوری است گفت: شهرداری رشت آماده هرگونه کمک و همکاری با شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP است و از تلاش دریغ نخواهد کرد. موانع پیش رو برداشته نخواهد شد.

سرپرست شهرداری رشت افزود: مردم گیلان حوصله ریختن زباله در سراوان را ندارند چرا که سال هاست با مشکلات آن دست و پنجه نرم می کنند. از طرفی با توجه به توریستی بودن این استان و شهر رشت، همواره شاهد ایجاد زباله های زیادی از سوی مسافران و گردشگران هستیم که شهرداری باید به تنهایی به آن رسیدگی کند.

خویط بن دانا در پایان بر عزم شهرداری رشت برای پیشبرد برنامه های تفکیک زباله در مبدا تاکید و خاطرنشان کرد: شهرداری رشت با توجه به اولویت برنامه ها در حوزه مدیریت پسماند و پسماند از پروژه شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP حمایت می کند.

در این جلسه سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP دکتر. مستوفی در تشریح عملکرد شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP با اشاره به ضایعات بالای سراوان تصریح کرد: تلاش ما بر این است که بهترین ها را اجرا کنیم. سیستم در این زمینه از طرفی معتقدیم آموزش و فرهنگ سازی جمع آوری زباله و تبلیغات در سطح شهر برای تفکیک زباله از مبدا می تواند بسیار موثر باشد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری بین شهرداری رشت و شرکت سرمایه گذاری عماد ACPP منعقد شد.

به اشتراک بگذارید