اگر با نظم و انضباط به تیم ملی بازگشتیم، اگر برنامه الف و ب داشته باشیم، ایده آل است


مجید جلالی کارشناس فوتبال ایران می گوید که تیم ملی باید در دو بازی دوستانه آینده برای تعیین سبک بازی تلاش کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مجید جلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره لیست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی در اتریش اظهار کرد: کسانی که الان در تیم ملی هستند جزو بهترین بازیکنان هستند و می خواستند یک امتیاز بدهند. لیست مربیان بیشتر اگر ۱۰ نفر بودند، و همه یک لیست را ارائه کردند. شاید از هر ۱۰ بازیکن فقط یک نفر به فهرست مربی دیگری تغییر مکان دهد. به هر حال ببینیم ترکیب اصلی تیم در دو بازی دوستانه چگونه خواهد بود و سپس میانگین سنی تیم را بررسی کنیم. با توجه به روشی که می خواهیم بازی کنیم، میانگین سنی بسیار مهم است. باید دو بازی تدارکاتی تیم ملی را ببینیم و نظر دقیق بدهیم.

وی همچنین درباره دیدار تیم ملی مقابل اروگوئه و سنگال گفت: انتخاب زیادی برای انتخاب حریف تدارکاتی نداشتیم. بنابراین باید تیم هایی را انتخاب می کردیم که مایل به بازی با ما باشند. با این حال در بازی با این تیم ها می توانیم ترکیب اصلی تیم را انتخاب کنیم و سبک بازی خودمان را مشخص کنیم.

جلالی درباره نحوه بازی تیم ملی در جام جهانی؟ او گفت: از نظر کلاس بازی، ما هنوز در سطحی نیستیم که بتوانیم مثلاً مقابل انگلیس حمله کنیم. ما باید راه خود را برای بازی در چارچوب واقعیت انتخاب کنیم. از نظر سبک کاری مربیان، شاید سبک بازی متفاوت باشد، اما دفاع در جام جهانی ضروری است. با توجه به زمان آماده سازی نمی توان گفت که پلان الف و پلن ب داریم. اگر این برنامه ها را داشته باشیم، ایده آل است، اما زمان کمی تا جام جهانی است و اجرای این برنامه ها سخت است.

وی درباره وضعیت لژیونرهای ایرانی نیز گفت: اکنون بهترین بازیکنان ما در خط حمله بازی می کنند. اگر بخواهیم مثل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بازی کنیم و از پتانسیل این بازیکنان در خط دفاعی استفاده کنیم، نمی توانیم از تمام پتانسیل آنها در خط حمله استفاده کنیم. به هر حال باید دو بازی پیش روی تیم ملی را تماشا کنیم و مشخص می شود که تیم ملی چگونه بازی می کند. بازیکنانی مانند طارمی، آزمون و جهانبخش در خط حمله استعداد بالایی دارند اما گاهی در بازی ها از توانایی های آنها در فعالیت های دفاعی استفاده می شود. مثلا در جام جهانی گذشته طارمی در سمت چپ مثل یک مدافع چپ بازی می کرد، آیا در جام جهانی قطر از او اینگونه استفاده می کنیم؟ اگر اینطور باشد نمی توان از توانایی طارمی در خط حمله استفاده کرد.

جلالی همچنین گفت: دو بازی دوستانه در پیش داریم و باید تلاش کنیم تا با توجه به نوع بازی نتیجه بگیریم. یعنی نتیجه بازی نباید ملاک باشد، نتیجه برای ما تعیین کننده نحوه بازی است.

وی در مورد اینکه آیا حضور کی روش به نفع تیم ملی خواهد بود یا خیر، گفت: طبق شنیده های ما از ملی پوشان تغییرات در تیم ملی باعث ارتقای انضباط تیم ملی شده است اما اینکه آیا تیم از نظر فنی پیشرفت کرده است یا خیر. ، وقتی زمانش رسید صحبت خواهیم کرد.

جلالی همچنین درباره شانس صعود ایران از گروه در جام جهانی بیان کرد: باید امید و اراده صعود داشته باشیم اما می دانیم که ظرفیت فوتبال ما صعود از گروه نیست. اگر به آن نقطه برسیم، در توان ما نیست، اما اتفاق خوبی افتاده است.

به اشتراک بگذارید