اگر به کارتخوان به عنوان یک دستگاه ثبت خرید محصول نگاه کنیم، نگرانی کمتری خواهیم داشت


علیرضا شمیرزایی معاون بازرگانی و خدمات وزارت امنیت اظهار داشت: یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش قدرت خرید مردم و کاهش تورم، تعریف فاکتور الکترونیکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علیرضا شمیرزایی در دیدار با فعالان عرصه بازرگانی و بازرگانی گیلان با تاکید بر اینکه مطالبات ارائه شده در این جلسه کاملا صحیح بوده است، گفت: در صورت ورود معاونان ویژه رئیس جمهور در وزارت امنیت. در مسائل تنظیم بازار، صنعت باید بازار را کنترل کند.

معاون بازرگانی و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از برنامه های وزارت حراست پروژه تامین مالی زنجیره ای است، پروژه تامین مالی زنجیره ای به این معناست که از شرکت های پخش و خرده فروشی حمایت شود. مانند.

وی با بیان اینکه تورم مهم ترین مشکل است، گفت: وقتی هر سال ۳۰ تا ۴۰ درصد به حجم نقدینگی اضافه می کنیم اما دارایی های مالی کاهش می یابد، این خود مشکلات اقتصادی و مالی زیادی ایجاد می کند.بخش واحدهای تولیدی و اصناف قیمت همه کالاها گران می شود که نشان از کاهش ارزش ریال است، بنابراین کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی منجر به کاهش تولید می شود که بسیار خطرناک است.

شمیرزایی با تاکید بر اینکه اصناف همواره با اعتراضات مردمی سرکوب شده اند، یادآور شد: کارت خوان مرحله پایانه فروشگاهی نیست، بلکه کارتخوان فقط سوابق فروش است، بنابراین اگر در حوزه تنظیم بازار، بخش رسیدگی به قاچاق کالا است. ، انبوه فروشی، مافیای احتکار و … اگر نگاه اصولی داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

معاون بازرگانی و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: اگر در طرح توزیع زنجیره مالی به تامین مالی بپردازیم و به کارتخوان به عنوان ابزار ثبت خرید محصول نگاه کنیم، دغدغه کمتری خواهیم داشت.

وی افزود: وزارت حراست تاکنون توانسته ۸۰۰ هزار شناسه کالا را ثبت کند و در حوزه اخذ کد رهگیری در تولید، این تعداد به ۸ میلیارد رسیده است.

شاه میرزایی تامین مالی زنجباره را مهمترین پروژه دولت سیزدهم عنوان و خاطرنشان کرد: برای کنترل تورم باید تولید را تامین مالی کنیم. البته ریشه کنی فقر به معنای حذف فقرا نیست، تورم را کاهش می دهیم تا قدرت خرید مردم افزایش یابد.

سمات، معاون بازرگانی و خدمات وزارت بازرگانی و خدمات گفت: یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش قدرت خرید مردم و کاهش تورم، تعریف فهرست کالاهای الکترونیکی در مجلس است، این راهکار باید در نظر گرفته شده. در بخش هایی غیر از کالاهای اساسی مانند بخش خدمات و تامین قطعات یدکی خودرو

وی با تاکید بر اینکه نقدینگی باید به سمت زنجیره تولید و تامین حرکت کند، گفت: مشکل تورم هرگز به اصناف برنمی گردد، باید از پدیده سفته بازی پرهیز کنیم، بنابراین به هر واحد صنفی تا سقف ۵ میلیارد ریال وام داده می شود. در این صورت تورم نخواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید