اگر رژیم صهیونیستی اشتباه کند عملیات بیت المقدس بس است ملت تحریم را پشت سر گذاشته اند


مراسم وداع با شهدای تازه تفحص شده حفاظت شده حرم با حضور اقشار مختلف مردم و عزاداران سالار شهیدان، سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حضور حضرت محمد (ص) در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد. مخبر، معاون اول رئیس جمهور.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، مردم و عزاداران تهرانی همزمان با ایام محرم پرچم های قرمز رنگی بر روی نیزه سر بلند و بر پیکرهای شهید «عبدالله اسکندری» در دست داشتند. ، «رحیم» کابلی، «مصطفی طشموسی»، «محمد امین کریمیان» و «عباس اعظمی» با شعار «لبیک یا حسین» وداع کردند.

از دیگر شعارهای گروه های مختلف می توان به «حیدر یا حیدر»، «ما انتقام جویان جنگ خانتومان» و «یا زهرا» اشاره کرد.

در این مراسم اعظم سالاری همسر شهید عبدالله اسکندری گفت: این پنج شهید تقدیم آقا امام حسین (ع) هستند. خوشا به حال کسانی که در راه امام حسین و اهل بیتش فدا کردند. بر آغوش امام حسین(ع) آرام گرفتند و سال ها هوای ایران اسلامی را معطر کردند.

وی گفت: خدمت به نظام و انقلاب اسلامی، احساس مسئولیت و حفظ حریم مسلمانان در برابر تروریست های داعش از ویژگی های شهید اسکندری بود. می گفت اگر لازم باشد برای دفاع از اسلام به اقصی نقاط دنیا می روم و تا شهادت می جنگم. مقاومت تا زمانی که نفس می کشیم ادامه دارد

همسر این شهید افزود: راز شهادت شما مانند شهدای کربلا چه بود؟ رازی که بین شما و زینب خانم خریده بود چه بود؟ شما شهدا با شهادتتان نام نیکی از خود بر جای گذاشته اید. باید به حرف شهدا گوش داد، وقتی وارد شهرها می شوند حال و هوای شهر عوض می شود. باید برای فضل آقا امام زمان دعا کنیم. پیام شهدا این است که از ایمانی که خداوند به ما داده غافل نشویم. دعا کنیم از راه شهدا و انقلاب اسلامی منحرف نشویم. برای سلامتی استاندار دعا کنیم.

در ادامه این مراسم، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ایراد سخنرانی با قرائت بخشی از زیارت عاشورا، گفت: در این میدان شریف و بهشتی متبرک به نام مبارک امام حسین (ع). ، برای اطلاع از این حضور باید ابراز احساسات کنم. کاش تو عاشورا بودی من مطمئنم اگر در کربلا بودید فرزندان امام حسین اسیر نمی شدند و امام در امان نمی ماندند. حیف شد.

وی افزود: اما این مایه خرسندی است که امروز هستید و امام مسلمین در میانه جنگ تنها نیست. خداوند مردان و زنان مؤمن را رحمت کند. به واقعه بزرگ عاشورا نزدیک می شویم. صلابت قدم های حضرت عباس همچنان پابرجاست و یاران آن حضرت در طلب عنایات الهی هستند. اکنون با آنها هستید و برای آنها متاسف هستید.

فرمانده گفت: صحنه عوض نشده است. همه آسوراها عاشورا هستند. هیچ دلیل و بهانه ای برای خروج از عرصه جهاد با مشرکان و کفار وجود ندارد. هر چند در اوج اختلاف قدرت در مقابل دشمن از نظر دید. این برهان عاشورا در مکتب اهل بیت است. فقط اسم ها عوض شده صف این رویداد هنوز وجود دارد. نائب امام زمان و جانشین امام زمان (عج) ایستاده است و یاران باوفایش تا آخر در میدان خواهند ماند. عاشورای امروز این است که رابطه خود را با ائمه مان روشن کنیم و در کجای این نبرد ایستاده ایم.

سلامی تصریح کرد: نبرد حق و باطل و عدالت و ظلم ادامه دارد. تعیین موقعیت به عهده ماست. اگر در لشکر امام نیستیم، اهل جبهه سوم نیستیم. اما ملت ما بر عاشورا ایستاد و آن را نقاشی کرد که امتداد شکوه و چراغ خاموشی است. پیکر این شهدای شام پیام آور این حضور هستند. آنان پیام آوران حضرت زینب(س) با احترام و کرامت برای زنان جامعه ما هستند. این شهدا حقیقت این عهد را نشان می دهند که ما تا آخر ایستاده ایم.

وی با اشاره به اینکه «شهادت زنده است و جهاد ادامه دارد» یادآور شد: با حاج عبدالله اسکندری بودیم. او در کارون و کرخه جنگیده بود و حالا از مدیترانه آمده بود. ببینید این مردان جوان چگونه توانستند دشمنان خود را به سمت شرق مدیترانه برانند. پس از جهاد به آغوش خانواده اش که ایالت ایران است بازگشت. او مظهر شجاعت، شجاعت و دلاوری بود.

سلامی گفت: سردار رحیم کابلی شیر مازندرانی سال ها در خانطومان ماند تا در روز عاشورا دوباره الطاف الهی را بیابد. عباس اعظمی در نیروی هوایی به شهادت رسید. همچنین مصطفی طشموسی مرد بزرگی است، محمدعلی کریمیان نیز مبارک باد. این شهدا به لطف خدا خوشحالند. ثواب خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست، چون نگینی در پیشگاه شما می درخشند. اجر این شهدا اگر بیشتر از شهادت نباشد کمتر نیست.

فرمانده ارتش تاکید می کند: سال هاست که می دانید دشمن ساخته است. دشمنان راهی برای فتح ایران ندارند. اگر در مناطق جنگی دفاع مقدس می جنگید، مردم نزدیک دریای سرخ راه را برای شکست دشمن بسته اند. در یمن وقتی فکر می کردند می توانند آن را شکست دهند، آتش بس دادند. پیمانی بین دو قدرت نابرابر منعقد می‌شود، به این معنی که کشور ظاهراً ضعیف‌تر برنده می‌شود. در خلیج عمان و خلیج فارس، رزمندگان اسلام را دیده‌ایم که دشمن را بسته و آنها را از منطقه که فاقد حضور متراکم دهه‌های گذشته بودند، دور کرده‌اند.

وی با بیان اینکه «ایران و اسلام دو حقیقت یکپارچه و با هم هستند» اضافه کرد: حزب الله ۱۰ تا ۲۰ هزار موشک در لبنان آماده دارد. صهیونیست ها می دانند خیبری ها چه کسانی هستند. رژیم صهیونیستی فقط باید اشتباه کند. عملیات بیت المقدس کافی است. در سوریه دیدیم که عبدالفصل انقلاب اسلامی چگونه قایق غریق دولت اسلامی را به دست جانبازان خود گرفت. رژیم سوریه متوقف شده است. ما می‌خواستیم این سیستم متوقف شود، اما آمریکا جهان عرب و اروپا را نمی‌خواهد، ببینید الان چه کسی در این کشور ایستاده است. در یک منطقه کوچک که هیچ تاثیری نداشتند، الان هستند.

سردار سلامی ادامه داد: عراق و ایران مهد مقاومت هم همینطور است. قدرت، اراده و ایمان برای عبور از چالش ها در کشور در حال جوشیدن است. همه راه های درگیری نظامی بسته شد و دشمن چمدان های خود را بست و راهی اروپا شد. آنها قدرت حداکثر فشار را ندارند. تحریم ها و معیشت مردم ما دو موضوعی است که بر آن تاکید دارند. آنها نمی دانستند که این خداست که سرنوشت انسان ها را می دهد. ملت تحریم را پشت سر گذاشت. همه دنیا مشکل دارند اما ما خدا را داریم.

فرمانده کل سپاه در پایان گفت: خطرناک ترین پدیده ای که امروز دشمن درصدد نفوذ آن است تسخیر ذهن و قلب جوانان برای پرهیز از حجاب و نماز است. اما نمی دانند که زن در کشور ما آبرومند است و همچون دژی از گوهر وجود خود محافظت می کند. دشمن قلب و ایمان را نشانه گرفته است. کشور ما هوشیار است، نه اجازه تسخیر را به خود می دهد و نه سرباز پا خواهد بود. ما ایمان خود را به دنیای دشمن نمی فروشیم. ما امت امام حسین هستیم. همان جمله ای که حاج قاسم سلیمانی گفت. ما از قافله حسین جدا نمی شویم. سربلند باشید. هیچ قدرتی نمی تواند شما را تحمل کند.

به اشتراک بگذارید