ایران ترمز آمریکا را می کشد


تیم ملی والیبال ایران در سه ست متوالی آمریکا را شکست داد.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار هفته دوم لیگ ملت‌های روز پنجشنبه دوم تیرماه از ساعت ۲۱:۳۰ با نتیجه سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۹ بر ۲۷، ۲۷ بر ۲۵) به پیروزی رسید. به پایگاه اطلاع رسانی دیور میرزا

ست اول این دیدار متوالی آغاز شد اما رفته رفته تیم ملی ایران پیش افتاد و اولین وقت استراحت فنی را با نتیجه ۱۲ بر ۷ گرفت. این دستاورد با برتری ۲۵ بر ۱۸ ایران ادامه یافت. ایران در شروع ست دوم تیم برتر بود اما با ۱۷ امتیاز به تساوی رسید. در ادامه این دیدار رد و بدل شد و هر دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند اما در نهایت تیم ملی کشورمان با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ پیروز شد. در ست سوم، هر دو تیم تلاش زیادی برای کسب امتیاز کردند و بازی به پایان رسید. زمانی که ایران در ساعت ۲۶:۲۵ پیش افتاد، مرتضی شریفی و اسفندیه با هم درگیر شدند و برای دقایقی بازی را متوقف کردند تا وضعیت آنها حل شود. این ست با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ با برتری ایران به پایان رسید.

بدین ترتیب ایران اولین شکست آمریکا را در جامعه ملل رقم زد. یانکی ها که در هفته اول تمامی دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند و در هفته دوم اولین بازی خود را به دست آوردند، اولین شکست خود را مقابل ایران متحمل شدند.

ملی پوشان ایران پیش از این دیدار دو برد و سه باخت داشتند که با این برد تاکنون سه برد و سه شکست را به ثبت رسانده اند.

امیرحسین توکته، محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت پور ترکیب اصلی تیم ملی بودند.

برنامه تیم ایران در هفته دوم این مسابقات به شرح زیر است:

جمعه ۱۲ تیر: ایران – برزیل ساعت ۱۸.

شنبه ۴ جولای: کانادا – ایران، ساعت ۱۵.

اشتراک گذاری