بازار با گران شدن خودروهای وارداتی و ارزان شدن خودروهای داخلی منتظر نهایی شدن طرح واردات خودرو است.


بررسی نوسانات قیمت در بازار خودرو حاکی از آن است که نوسانات خودروهای داخلی به حداقل رسیده و از سوی دیگر قیمت خودروهای وارداتی افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، نوسانات قیمتی در بازار خودرو در ۲۴ ساعت گذشته متوقف شده است به گونه ای که تنها تعداد کمی از خودروهای موجود در بازار در این مدت با نوسانات قیمتی مواجه شدند که از جمله آنها می توان به پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل اشاره کرد. سال ۱۳۹۹ از ۲۸۴ میلیون تومان روز گذشته ۲۸۲ میلیون تومان یا سمند سورن پلاس مدل ۱۴۰۰ است که در این مدت ۱۰ میلیون تومان کاهش داشته و در حال حاضر ۳۳۵ میلیون تومان قیمت دارد.

بازار خودرو از چهارشنبه تا یکشنبه گذشته با کاهش شدید قیمت مواجه شد به طوری که در این مدت خودروهای دانا تا سمند، ساینا و پراید با کاهش قیمت مواجه شدند اما در ۲۴ ساعت گذشته افت نرخ ارز بازار خودرو را متوقف کرده است. از افتادن

نرخ ارز در ۲۴ ساعت گذشته تحرکات قیمتی بسیار کمی را تجربه کرد به طوری که هر دلار آمریکا از ۲۷ هزار و ۷۴۳ تومان در روز یکشنبه به ۲۷ هزار و ۷۷۶ تومان تغییر کرد و از افت قیمت در بازار خودرو جلوگیری کرد.

بازار در انتظار نهایی شدن طرح واردات خودرو است

در حال حاضر تقاضا در بازار خودرو به کف رسیده است و مصرف کنندگان واقعی به دنبال اجرای طرح واردات خودرو یا نهایی شدن این طرح هستند. نوسانات نزولی قیمت ارز در چند روز و هفته اخیر و کاهش قابل توجه تقاضا منجر به کاهش محسوس قیمت خودروهای داخلی در بازار نشده است.

پیش بینی ها حاکی از آن است که در صورت نهایی شدن طرح واردات خودرو، تقاضا برای خودروهای داخلی کاهش بیشتری خواهد یافت و با فرض عدم تغییر شرایط و عدم وقوع نوسانات نرخ ارز، کاهش بیشتر قیمت ها در بازار خودرو به دنبال خواهد داشت. با افزایش، بازار خودرو به همین مسیر ادامه خواهد داد و شاهد نوسان شدید قیمتی نخواهد بود.

قیمت روز خودرو به شرح زیر است:

خودروهای وارداتی گران ترند

در هفته های اخیر همزمان با افزایش نوسانات قیمتی در بازار ارز و از سوی دیگر عدم اجرای طرح واردات خودرو، روند قیمت در بازار خودروهای وارداتی افزایش یافته و تا به امروز کاهش یافته است. در نرخ بازار آزاد و ثبات نسبی بازار خودروهای داخلی، نوسانات قیمتی در بازار خودروهای وارداتی همچنان صعودی است.

در میان خودروهای تویوتا موجود در بازار، قیمت تویوتا C-HR هیبریدی مدل ۲۰۱۸ از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ۲ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان در روزهای گذشته و قیمت خودروهای بی ام و موجود در بازار افزایش یافت. بی ام و سری ۲ اکتیو تورر ۲۱۸i از ۲.۵ میلیارد تومان در روزهای گذشته به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای مدل ۲۰۱۸ رسید.

مرسدس بنز E 200 تا پایان هفته گذشته با قیمت ۸ میلیارد تومان معامله می شد اما امروز قیمت این خودرو به ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز خودروهای وارداتی در جدول زیر آمده است:

به اشتراک بگذارید