بازگشت El90 به چرخه تولید معرفی موتورهای L90 روسیه


معاون وزیر صنعت حمل و نقل در سفر به صمیاد موافقت کرد: خودروی ال ۹۰ از سال آینده با پیشرانه های جدید داخلی یا خارجی به خطوط تولید باز می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، منوچر لاگیکی امروز در مراسم رونمایی از جدیدترین محصول شرکت سامیاد یعنی پیکاپ کارون در پاسخ به مزایای سفر رئیس جمهور روسیه به ایران گفت: در سفر اخیر روس ها بحث هایی مطرح شد. در مورد بازگشت خودروی ال ۹۰ به ایران که دارای پلت فرمی مدرن و به روز است، از سوی دیگر مجموعه ای در کشور سرمایه گذاری شده است و بیش از ۷۰ درصد خطوط و قطعات آن در داخل است. اما در حال سقوط به جایی هستیم که سعی می کنیم این مجموعه را فعال کنیم.

معاون وزیر در ادامه موافق گفت: روس ها گزینه های خوبی برای نیروی محرکه ال۹۰ ارائه کردند، آنها را بررسی کردند و گزینه های داخلی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی افزود: اگر بتوانیم ۳۰ درصد باقیمانده را هم اضافه کنیم می توانیم یک بار دیگر خودروی L90 با کیفیت و به روز بسازیم که همه از آن راضی باشند.

قائم مقام وزیر صامت گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال نمونه های اولیه این خودرو را بسازیم اما خط تولید آن از سال آینده آغاز می شود.

به طور منطقی افزود: باید ببینیم چه قوای محرکه ای برای این محصول از نظر کیفیت و قیمت مناسب است تا بتوانیم خودروی بهینه را به بازار عرضه کنیم.

معاون صنعت حمل و نقل وزارت امنیت گفت: واردات خودروهای بیش از ۱۰ هزار دلار شامل خودروهای اقتصادی نمی شود و تنها درصدی با منابع مالی بالا می توانند چنین خودروهایی را خریداری کنند.

منوچر لاگی درباره برخی اظهارنظرها درباره خودروهای وارداتی زیر ۱۰ هزار دلار افزود: در دنیا حدود ۴ میلیارد نفر با درآمد سرانه کمتر از ۲ هزار دلار زندگی می کنند و به همین دلیل خودروسازان یک دهه است که به فکر توسعه محصولات هستند. گروهی از افراد برای تولید طرح جدید و قیمت متناسب با آن.

وی بیان کرد: به نظر می رسد ما از تحولات تکنولوژیکی در دنیا بی اطلاعیم چرا که امروزه خودروسازان در تلاش هستند تا قابلیت های محصولات خود را ارتقا داده و قیمت را کاهش دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تدوین آیین نامه واردات خودرو گفت: باید نظر همه وزارتخانه ها و دستگاه های ذیربط را بگیریم و سپس طبق آن برنامه آیین نامه اجرایی تهیه کنیم که در آن تلاش کنیم. از دیدگاه همه نهادها و بخش خصوصی استفاده کنید.

وی ادامه داد: امروز می خواهیم وارد عصری از خودروسازی شویم که محصولات مناسب با قیمت مناسب تولید یا وارد شود و اتفاقات خوبی از نظر فناوری در این صنعت رخ دهد.

به اشتراک بگذارید