بایدن متعهد شد که در صورت حمله اوکراین به خط لوله گاز نورد استریم ۲ آمریکا پایان خواهد داد


پرزیدنت بایدن روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با صدراعظم آلمان وعده داد که اگر روسیه به اوکراین حمله کند، خط لوله نورد استریم ۲ “دیگر وجود نخواهد داشت”.

بایدن قول داد که از انتقال مستقیم سوخت از روسیه به آلمان از طریق خط لوله تازه ساخته شده دریای بالتیک جلوگیری خواهد شد – قبل از اینکه اولاف شولز صدراعظم آلمان این ایده را با شور و شوق کمتری تأیید کند.

رئیس جمهور آمریکا در اتاق شرقی کاخ سفید گفت: «اگر روسیه حمله کند – یعنی دوباره تانک ها یا نیروها از مرز اوکراین عبور کنند – دیگر نورد استریم ۲ وجود نخواهد داشت. ما به آن پایان خواهیم داد.»

شولز که در کنار بایدن ایستاده بود، به همان سوال آندره آ شلال، خبرنگار رویترز، پاسخی مفصل به زبان آلمانی داد که اشاره کرد که شولز به طور مشخص به خط لوله اشاره نکرده است.

آیا امروز متعهد می شوید که نورد استریم ۲ را خاموش و قطع کنید؟ بهش اشاره نکردی شما به آن اشاره نکرده اید.» شلال گفت.

پرزیدنت جو بایدن به سخنان اولاف شولز صدراعظم آلمان در یک کنفرانس خبری گوش می دهد.
بایدن از شهروندان آمریکایی خواسته است که در مواجهه با حمله احتمالی قریب الوقوع روسیه از اوکراین فرار کنند.
AP

شولز در پاسخ به انگلیسی گفت: «همانطور که قبلاً گفتم، ما با هم بازی می کنیم. ما کاملا متحد هستیم و گام های متفاوتی بر نمی داریم. ما همین مراحل را انجام خواهیم داد و آنها برای روسیه بسیار بسیار سخت خواهند بود و آنها باید درک کنند.”

بعداً در کنفرانس مطبوعاتی، بایدن از شهروندان آمریکایی خواست در مواجهه با تهدید روسیه از اوکراین فرار کنند.

رئیس جمهور گفت: فکر می کنم عاقلانه است که کشور را ترک کنیم. “منظورم ما نیست – منظورم این نیست، من در مورد هیئت دیپلماتیک ما صحبت نمی کنم، من در مورد آمریکایی هایی صحبت می کنم که آنجا هستند.

لوگوی پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 دیده می شود.
بایدن در ماه می از تحریم ها علیه پروژه نورد استریم ۲ چشم پوشی کرد و این پروژه در سپتامبر به پایان رسید.
رویترز

بایدن ادامه داد: «از اینکه ببینم آنها در یک تیراندازی متقاطع گرفتار می‌شوند متنفرم، اگر در واقع حمله کردند. “و هیچ نیازی به آن وجود ندارد.”

بایدن در ماه مه از تحریم ها علیه پروژه نورد استریم ۲ صرف نظر کرد و دلیل آن این بود که این پروژه «تقریباً به طور کامل به پایان رسیده است». ساخت و ساز در ماه سپتامبر به پایان رسید، اما خط لوله هنوز عملیاتی نشده است.

بایدن ماه گذشته مقامات اوکراینی را وحشت زده کرد و گفت که یک “تهاجم جزئی” روسیه به اوکراین ممکن است مجازات های کمتری را در پی داشته باشد – یکی از مقامات اوکراینی گفت که این اظهارات می تواند به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه “چراغ سبز” برای حمله نشان دهد.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، پیش از آغاز نشست دوجانبه با خبرنگاران صحبت می کنند.
ایالات متحده اخیراً ادعا کرده است که روسیه ممکن است برای توجیه حمله به این کشور “پرچم جعلی” از اوکراین به نمایش بگذارد.
گتی ایماژ

مقامات آمریکایی و اروپایی تخمین می زنند که پوتین ۱۴۰۰۰۰ سرباز را در نزدیکی مرزهای اوکراین جمع آوری کرده است. کاخ سفید همچنین روسیه را متهم کرده است که یک حمله “پرچم دروغین” به نیروهای خودی برای ارائه توجیهی برای جنگ انجام داده است.

پوتین از ناتو می خواهد که پذیرش اوکراین را به عنوان یک عضو رد کند، اما ائتلاف نظامی دوران جنگ سرد از انجام این کار خودداری کرده است.

زمانی که بایدن در سال ۲۰۱۴ معاون رئیس جمهور بود، روسیه به شبه جزیره کریمه حمله کرد و پس از یک همه پرسی مورد مناقشه، این سرزمین را از اوکراین ضمیمه کرد. دولت پوتین همچنین گفته می شود از یک جفت دولت جدایی طلب طرفدار روسیه در شرق اوکراین حمایت می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر