با حذف اشاره به جنبش نفت، آمریکایی ها توانستند دولت ملی را سرنگون کنند


از ۹ تیر تا ۷ مرداد، با حذف آیت الله کاشانی از نهضت، مردم از نهضت فاصله گرفتند و مشاهده کردند که دیگر مرجع تقلید وجود ندارد و به این ترتیب از نهضت خارج شدند. در ۲۸ اوت آمریکایی ها توانستند دولت ملی را به طور کامل سرنگون کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله سیداحمد علم المهدی در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته در رواق امام خمینی (ره) در رضوی مقدس به فرا رسیدن ۲۰ مرداد اشاره کرد. سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری گفت: سیر این عالم ربانی که به دلیل ظهور جریانی تحریف شده در انقلاب مشروطه سرکوب شد، به درجه رفیع شهادت نائل آمد، نیازمند تبیین است. حتی جریان های انقلابی واقعی نیز ممکن است مخدوش شوند.

پایان سه انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه استان خراسان رضوی در تشریح و تشریح سه انقلاب اسلامی گفت: پس از فتوای تحریم تنباکوی آیت الله شیرازی و شکست توطئه شیطانی انگلیسی ها در استعمار اقتصادی کشور، سه حرکت انقلابی به وقوع پیوست. در کشور؛ یکی انقلاب مشروطه بود که به عنوان یک انقلاب ضد استبداد آغاز شد و مورد حمایت مرحوم آیت الله خراسانی از مراجع تقلید شیعیان وقت و آیات بهبهانی و سید محمد سه تن از علمای بزرگ وقت بود. طباطبایی و شیخ فضل الله نوری انقلاب مشروطه را در کشور ادامه دادند.
وی افزود: انقلاب دوم، موضوع جنبش ملی گرایی برای مقابله با انگلیسی ها در جریان ملی شدن صنعت نفت بود، مرحوم آیت الله کاشانی و دکتر دکتر. جنبش توانست از رهبری، حمایت و فداکاری مصدق بهره مند شود. مزایای مهم در ابتدا. انقلاب سوم، انقلاب مقدس اسلامی است که بر خلاف دو انقلاب قبل از خود، تا امروز ادامه دارد و بیش از ۴۳ سال است که مسیر موفقیت و پیشرفت را طی کرده است.
امام جمعه مشهد با تحلیل جریان انقلاب مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت تصریح کرد: انقلاب مشروطه به یک انحراف تبدیل شد و با وجود اینکه مردم تصمیم گرفتند جریانی منطبق با اسلام و قرآن ایجاد کنند، اما مسیر را منحرف کردند. جریان های ناپاک انقلاب به طوری که مجلس شورای ملی به جای قرآن قانون اساسی بلژیک را تصویب کرد. در همین ایام بود که مرحوم شیخ فضل الله نوری با این انحراف مواجه شد، با آن مخالفت کرد و به دلیل مخالفت با مشروطیت بر این عالم مجاهد تاخت و سرانجام به شهادت رسید.
وی تاکید کرد: انقلاب دوم نهضت ملی شدن صنعت نفت بود که با تشکیل دولت ملی ادامه یافت، اما با کودتای ۲۸ مرداد آمریکا شکست خورد و دلیلی نداشت. از ۳۰ تیر تا ۲۸ مرداد، مردم و مردم از جنبش فاصله گرفتند. در ۲۸ مرداد، آمریکایی ها توانستند حکومت ملی را به طور کامل سرنگون کنند و مزدور آنها، محمدرضا پهلوی، دوباره به جمع بازگردانده شد.

ولایت فقیه و مردم دو فضیلت اساسی انقلاب اسلامی هستند
نماینده مردم مشهد در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اقتدار دینی و همراهی مردم دو دستاورد اساسی انقلاب اسلامی و رمز استحکام و تداوم آن بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ادامه یافت. زیرا اولاً اقتدار بی نظیری در رأس خود دارد و ثانیاً مردم با آن هستند و تا زمانی که این دو عامل در آن نقش داشته باشند، حرکت ادامه خواهد داشت.
وی گفت: در طول تاریخ هرجا که افرادی آمده اند و در این زمینه کارآمد بوده اند توانسته اند به اراده و اراده خود دست یابند. اساساً تمام ظلم هایی که در عاشورا بر اولیای الهی و امام معصوم وارد شد، به دلیل دوری امت از ولایت بود. مثلاً در روز هفتم محرم سال ۶۱ هجری قمری، عمر سعد به همراه فرماندهان نظامی خود، مأموریتی را نزد شبط بن رباعی فرستاد تا بپرسد که چرا ۸۴ زن را نزد امام آورده است؟ شبست از انجام این مأموریت شکایت کرد و عمر به سعد پاسخ داد، عمر یکی از کسانی بود که دعوت حسین بن علی(ع) را به کوفه امضا کرد و به همین دلیل اگر نزد حسین بروم. (ص) از دعوت خود شرمنده خواهم شد.
آیت‌الله علم‌هادی تصریح کرد: شبط بن رباعی نمونه‌ای از امضاکنندگان کوفه است که عهدشکنی کرد، اما باید توجه داشت که وی از رزمندگان صفین بود و در لشکر امیرالمومنین با معاویه جنگید. مؤمنان (ع) اما مردم کوفه به همین دلیل از امام زمان خود روی برگرداندند و تصمیم گرفتند از دنیای خود محافظت کنند زیرا می دانستند حسین بن علی (ع) به شهادت نمی رسد مگر اینکه حکومت امویان به شهادت برسد. به شهادت رسید. به شدیدترین وجه مجازات خواهند شد. به همین دلیل، افرادی که نامه نوشتند و امام حسین (ع) را در این موضوع دعوت کردند، لشکر عمر سعد به ۱۲۰ هزار نفر رسید و فرماندهی این لشکر در دست افرادی مانند شبت بن بود. خاخامی که حتی یک بچه را ذبح کرد حتی بعد از شش ماه هم دست از جنایت خود برنداشتند.
وین در پایان گفت: بر خلاف عهد و پیمان، از خداوند متعال می خواهیم که توفیق سربازی در راه امام زمان (عج) را به ما عنایت فرماید و ما را روزی دهد و وسیله ایفای وظایف فردی و اجتماعی مان را درهم شکستن کوفیان قرار دهد. در تاریخ نام نیک و در محضر اولیای الهی.

به اشتراک بگذارید