با حضور فرماندار خمت، برداشت خوشه های طلایی برنج از شالیزارهای گیلان آغاز شد.


با حضور اسدالله عباسی استاندار، برداشت خوشه های برنج طلایی سال جاری از شالیزارهای گیلان؛ از روستای فرشکی در دهستان چوکم شهرستان خمام آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، برداشت خوشه های طلایی از شالیزارهای گیلان در سال زراعی امسال با حضور استاندار و جمعی از مسئولان امروز (شنبه) در روستای فرشکی دهستان چوکم شهرستان خمام آغاز شد.

وی در گفت و گو با خبرنگاران در مراسم اولین برداشت محصول دولت گیلان با ابراز خوشحالی و خرسندی از برداشت زراعی کشاورزان گفت: در روزهای ابتدایی مشکل به دلیل شروع فصل زراعی است. کمبود آب و نظر کارشناسان حوزه کشاورزی و آبیاری مبنی بر اینکه بخشی از شالیزار گیلان کاشته نشده است به حدی که کشت نکردن در مزرعه گیلان قابل قبول نیست و نگرانی وجود داشت.

اسدالله عباسی به عنوان فرماندار محل با علم به رنج و زحمات کشاورزان با ایمان به خداوند متعال نگذاشتم مزارع کاشته نشود، گفت: اکنون به نام خدای دلسوز به یاد شهدا. شهدا و ائمه جماعات، برداشت دانه های برنج طلایی مبارک است، توسط شالیکاران زحمتکش این منطقه آغاز شد، می گویم این فعالیت موجب برکت برای همه خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی قرارگاه جهاد مدیریت آب کشاورزی به فضل الهی با همکاری و همدلی مسئولان و مردم شاهد برداشت محصول شالی هستیم.

استاندار گیلان ابراز امیدواری کرد: امسال تولید برنج در استان گیلان به ازای هر واحد سطحی افزایش یافته و برنج مرغوب تولید شود.

وی با اشاره به تولید ارقام جدید پرمحصول گفت: باید تحقیقات لازم انجام شود تا ارقام جدید پرمحصول از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت باشند.

خداوند همه کشاورزان را عاقبت بخیر کند، عباسی گفت: ما همچنان به حمایت از همه کشاورزان گیلانی در زمینه تولید محصولات مختلف مانند برنج و چای ادامه می دهیم و برنامه های دولت سیزدهم حمایت از همه کسانی است که در این زمینه تلاش می کنند.

وی همچنین با تشریح اقدامات انجام شده در اردوی جهادی مدیریت آب کشاورزی بیان کرد: در سال زراعی جدید که پیش بینی می شود بارندگی ها افزایش یابد، برنامه ریزی دقیق برای بهبود زیرساخت های تامین آب مزارع در دستور کار مدیران قرار خواهد گرفت. کشاورزان نباید نگران سال زراعی جاری باشند.

وی با قدردانی از حمایت رسانه ها به ویژه صدا و سیما در اطلاع رسانی صحیح و مستمر به کشاورزان در خصوص زمان فصل کشاورزی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی و همه نهادهای متولی باید در خدمت باشند. از کشاورزان

وی با حضور در منزل شهید رجبعلی شعبانپور روستای فرشکی خمام با پدر و خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کرد.

محرمعلی شعبانپور پدر شهید والامکام رجبعلی شعبانپور از شالیکاران روستای فرشکی از توابع شهرستان خمام از حضور فرماندار در مراسم برداشت شالی در این روستا ابراز خرسندی کرد و از زحمات و اقدامات قدردانی کرد. در خصوص مدیریت آب کشاورزی در سال زراعی جاری جهادی عباسی.

به اشتراک بگذارید