بحران آغاز شده است و گاز اکنون یک منبع کمیاب است و ما در “تضاد اقتصادی” با روسیه هستیم.


روبرت هوبک، وزیر دارایی آلمان گفت: «ما در حال حاضر در یک «تقابل اقتصادی» با روسیه هستیم زیرا گاز و انرژی اکنون به عنوان سلاح علیه آلمان استفاده می شود. به نظر من، هدف در ماه های آینده از بین بردن جدایی کلی کشور ما و اتحادیه اروپا است.

در پی کاهش صادرات گاز روسیه به آلمان، دولت آلمان «سطح هشدار» را فعال کرده است و وزیر دارایی آلمان گفت: «اکنون در بحران گاز هستیم، اگرچه آن را تجربه نمی‌کنیم.» گاز اکنون کمیاب است. منبع در آلمان

فعال سازی «سطح هشدار» در این کشور مرحله دوم طرح سه مرحله ای واکنش اضطراری است.

فاز سوم این پروژه که “سطح اضطراری” نامیده می شود، به برلین اجازه می دهد تا سهمیه بندی گاز را برای توزیع بهتر بین خانه ها، ادارات، صنایع و همچنین مدارس و بیمارستان ها آغاز کند.

دولت آلمان همچنین نگران است که روند فعلی می تواند ذخیره سازی گاز در زمستان را مختل کند.

رابرت هوب، وزیر اقتصاد آلمان نیز گفت: “ما در یک “مقابله اقتصادی” با روسیه هستیم زیرا اکنون گاز و انرژی به عنوان سلاح علیه آلمان استفاده می شود.

عرضه گاز روسیه به آلمان از طریق خط لوله گاز نورد استریم ۱ نسبت به هفته گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است و دلیل آن مشکلات گازپروم و تعمیر و نگهداری در واکنش به اعتراضات آلمان و محکومیت این «تصمیم سیاسی» است. فرآیند کاهش و انتقال انجام شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعتراضات آلمان را “عجیب” خواند و گفت: “شریکای آلمانی ما به خوبی از چرخه های بازنگری در این مرکز آگاه هستند، بنابراین واقعاً عجیب است که آن را یک حرکت سیاسی بنامیم.”

از هفته گذشته، روسیه صادرات گاز به ایتالیا، اتریش، جمهوری چک و اسلواکی را علاوه بر آلمان کاهش داده است.

از زمان آغاز جنگ در اوکراین، دولت آلمان به دنبال راه‌حل‌هایی برای کمبود گاز طبیعی از منابع جدید، از جمله گاز قطر یا گاز آمریکا بوده است و از مصرف‌کنندگان صنعتی و خانگی درخواست کرده است که در مصرف گاز طبیعی صرفه‌جویی کنند.

رابرت هاب گفت که مردم اکنون می توانند با تنظیم سیستم گرمایش خانه خود تا ۱۵ درصد در مصرف گاز مورد نیاز در ماه های سرد سال صرفه جویی کنند. وی افزود: «ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما شما باید این پس انداز را تا ۴۱ میلیون خانواده افزایش دهید.

آلمان و برخی دیگر از کشورها در حال بازگشت به سیاست استفاده از زغال سنگ به عنوان انرژی جایگزین هستند که برخلاف اهداف اقلیمی اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و محدود کردن گرمایش زمین است.

اشتراک گذاری