بخش بزرگی از ایده ها و رویدادهای خوب، خلاقیت خلاق و منابع پایدار و پایدار در حوزه مردم است.


اسماعیل شفایی در نشست تخصصی کارشناسان شورای فرهنگی عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس در استان ها بر ضرورت حضور مردم برای تحول فرهنگ عمومی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگی کل کشور، جوهره انقلاب اسلامی فرهنگ بود که به وفور اندیشه و تاکید بر بنیانگذار و رهبر معظم انقلاب اشاره دارد. رهبر: دبیرخانه شورا مسئولیت سنگینی دارد. یعنی ابتدا باید احساس مسئولیت کنیم و سپس به سراغ راه حل ها و روش ها و اقدامات برویم. در طول چهار دهه انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ عمومی پیشرفت هایی داشته ایم و البته ضعف های جدی و تهدیدکننده ای هم داریم. در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی باید اقدامات بیشتری انجام دهیم.

اسماعیل شفائی به کمبود مردم اشاره کرد و گفت: ما در شورای فرهنگی کل مرکز و استان ها به نوعی کمبود جمعیت را احساس می کنیم. یعنی ما دولت‌ها و دولت‌ها کنار هم می‌نشینیم و حرف می‌زنیم، در حالی که بخش بزرگی از ایده‌ها و اتفاقات خوب، خلاقیت خلاقانه و منابع پایدار در حوزه مردم است. ارتباط شورای فرهنگ عمومی با سایر نهادها برای مشارکت، هماهنگی و تعامل یکی از سیاست های جدی شورا در این دوره است. بحث تعمیم فعالیت های مربوط به شورای فرهنگی عمومی با بهره مندی از سازمان های مردم نهاد و سازمان های مردم نهاد یکی از جدی ترین موضوعات این عصر شورا خواهد بود.

وی افزود: این دیدار را در ایام خاص زیارت حضرت علی بن موسی الرضا علیه العلافه و صنعاء به فال نیک می گیرم.

شایان ذکر است، نشست تخصصی کارشناسان فرهنگی عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی در استان ها به طور همزمان در روزهای ۱ و ۲ تیرماه در مشهد مقدس برگزار می شود.

اشتراک گذاری