برای پایدار ماندن شبکه در این هفته به همکاری مردم نیاز داریم


وزیر نیرو با بیان اینکه تقاضای برق نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: تاکید برنامه های مختلف وزارت نیرو برای تابستانی موفق بر فعالیت، همکاری و سودآوری صنعت برق است. مردم، باید ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علی اکبر محرابیان با اشاره به وضعیت مصرف برق در کشور گفت: در ابتدای واگذاری دولت سیزدهم صنعت برق در تامین برق مردم با مشکلات زیادی مواجه بود. در این راستا پروژه ۱۰۰ اقدامی با حمایت دولت و مجلس خرسندیم که با همکاری و مشارکت مردم این برنامه را اجرا کرده ایم.
وی افزود: مهمترین محور این برنامه افزایش ظرفیت نیروگاهی، تعمیر و نگهداری اصولی تمامی نیروگاه های موجود و مدیریت مصرف بود.

وزیر نیرو ادامه داد: تا امروز بیش از دو سوم پیک مصرف تابستانی داریم و توانسته ایم این مدت را با حداقل مشکلات پشت سر بگذاریم.

محرابیان با بیان اینکه خوشبختانه ۴۰ درصد مردم در مصرف برق صرفه جویی کردند گفت: این ۴۰ درصد بابت صرفه جویی در مصرف برق پاداش دریافت کردند.

وی با اشاره به شرایط سخت صنعت برق در اقلیم کنونی کشور افزود: میانگین دمای کشور نسبت به سال گذشته یک درجه افزایش یافته و حتی در برخی نقاط مانند خوزستان، بوشهر و هرمزگان نیز افزایش یافته است. در شمال غرب کشور ۴ تا ۵ درجه افزایش دما را شاهد هستیم

محرابیان ادامه داد: افزایش دما در هفته جاری در شهرهای شمالی کشور پیش بینی می شود که به نوبه خود باعث افزایش مصرف برق خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تداوم همکاری مردم برای صرفه جویی در مصرف برق ضروری است، خاطرنشان کرد: اگر مردم به همکاری و صرفه جویی مانند ابتدای تابستان ادامه دهند، می توانیم با مشکلات کمتری تابستان را پشت سر بگذاریم. ما به همکاری مردم نیاز داریم و آنها را نجات خواهیم داد.

وزیر نیرو با بیان اینکه بارندگی باعث کاهش دما می شود، افزود: زمانی که رطوبت در کشور افزایش یابد مصرف برق را افزایش می دهد که در این صورت صرفه جویی بیشتری لازم است.

وی با اشاره به وضعیت مصرف برق در تابستان امسال گفت: تابستان گذشته پیک مصرف برق در کشور حدود ۶۹ هزار و ۲۷۸ مگاوات بود در حالی که تقاضای مصرفی سال گذشته ۶۷ هزار مگاوات بود.

وی ادامه داد: تقاضای مصرف برق نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته که نشان دهنده رشد مصرف در کشور است.

به اشتراک بگذارید