برگزاری یک رویداد کاری – سفارشی چینی در شلمان | نوگان و سیلک در حال تبدیل شدن به برند لانگگرود هستند


سید مصطفی فاطمی – سنت چینی در لنگرود در حاشیه این مراسم از برپایی کمیته های ملی گردشگری و میزهای ویژه در شهرهای توریستی سراسر کشور برای ارزیابی پتانسیل و پتانسیل انواع گردشگری در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مراسم منحنی چینی به منظور ارتقای کمی و کیفی صنعت نوگان در روستای خلجیر شلمان لنگرود برگزار شد.

در همین راستا مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، استان گیلان و شهرستان لنگرود از دیرباز صنعت نوغانداری را مورد توجه قرار داده اند: نوغانداری باید به عنوان یک فرهنگ بومی مطرح شود، بنابراین ما مسئولین شهرستان و جشنواره های گردشگری هستیم. آماده ثبت جشنواره نوغانداری در تقویم ملی به همت استان.

فاطمی با اشاره به تاکید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر حل معضل زباله در شمال کشور گفت: بنای تاریخی مرکز شلمان نوغانداری را می توان با رویکرد نوگان یا به قطب گردشگری تبدیل کرد. نوگان. این موزه در شهرهای مختلف ایران وجود دارد و با مشارکت بخش خصوصی به مقصد گردشگری تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه لنگرود می تواند به پایتخت نوغانداری تبدیل شود و گردشگران خاص را جذب کند، اضافه کرد: نوگان اند سیلک باید به برند لونگگرود و شلمانا تبدیل شود، بنابراین به دنبال ثبت ملی نوغانداری هستیم که راه را برای توسعه گردشگری و بوم گردی هموار کند. و صنایع دستی با تم نوگان و ابریشم.

اشتراک گذاری