بهترین مکمل های غذایی برای چاقی و کاهش وزن


تاثیر ویتامین ها بر ریزش مو

مصرف غذا در طول روز ، در بسیاری از موارد ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را تأمین نمی کند. به همین دلیل است که ما گاهی اوقات نیاز به مصرف مکمل ها داریم تا علاوه بر خوردن روزانه ، مواد مغذی را نیز وارد بدن خود کنیم. مکمل های غذایی در واقع کپسول هایی هستند که ممکن است حاوی ویتامین ها ، اسیدهای آمینه مختلف و سایر مواد معدنی و آنزیم ها باشند. مکمل های غذایی همچنین می توانند با کاهش متابولیسم یا افزایش انرژی به کاهش وزن یا افزایش وزن کمک کنند.

نکته مهم در مورد مکمل های غذایی تأثیر و نیاز آنها است. در مجله پزشکی اپل ، انواع مکمل های چاقی و کاهش وزن را مرور می کنیم.

انواع مکمل های چاقی و کاهش وزن

به طور کلی مکمل های چاقی و کاهش وزن را می توان با توجه به اجزای آنها به دو گروه تقسیم کرد. برخی مکمل ها پروتئین مورد نیاز بدن شما را تامین می کنند و می توانند به شما در افزایش وزن کمک کنند. این مکمل ها مکمل های چاقی هستند که با کمک به روند عضله سازی می توانند عملکرد بدن را بهبود بخشند. در واقع ، این پروتئین ها عوارض جانبی چاقی هستند.

مکمل های پروتئینی

پروتئین برای رشد بدن ، تقویت سیستم ایمنی و بهبود متابولیسم بدن بسیار مهم است. بنابراین ، مصرف پروتئین برای افرادی که پروتئین مورد نیاز خود را از طریق گوشت دریافت نمی کنند ، اهمیت ویژه ای دارد. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران و افرادی که مایل به افزایش وزن یا بهبود بدن خود هستند از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند.

مکمل لاغری

مزایای مکمل های پروتئینی

مکمل های پروتئینی زیادی وجود دارد که می تواند به تامین تمام نیازهای پروتئینی بدن شما کمک کند. اسیدهای آمینه سازنده پروتئین تأثیر زیادی بر سطح پروتئین بدن دارند. بدن برای ساخت هورمون ها و سایر مواد شیمیایی به پروتئین نیاز دارد.

  • مکمل های پروتئینی به شما احساس سیری می دهند و از پرخوری جلوگیری می کنند ، بنابراین می توانند به شما در کنترل وزن کمک کنند.
  • با توجه به تحقیقات زیادی که در مورد تاثیر مکمل های پروتئینی انجام شده است ، می توان گفت که مکمل های پروتئینی برای عضله سازی بسیار مفید هستند.
  • مکمل های پروتئینی بعد از تمرین می تواند روند بهبود عضلات را تسریع کند.

انواع مکمل های پروتئینی مانند آب پنیر و کازئین می توانند انواع اسیدهای آمینه یا پروتئین مورد نیاز بدن شما را تأمین کنند. مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های استاندارد چاقی قرار می گیرند و معمولاً برای کسانی که مایل به افزایش وزن هستند در دسترس است. این مکمل ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند که برخی از آنها را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید: جایگزین مناسب قند – اریتریتول

پروتئین آن

پروتئین آن در واقع یکی از دو پروتئینی است که در شیر گاو یافت می شود. ممکن است مهمترین پروتئین با نه اسید آمینه باشد که برای تشکیل عضلات بدن ضروری است. پروتئین آن در سه نوع ساخته می شود بنابراین باید یکی را انتخاب کنید. انتخاب شما باید بر اساس میزان لاکتوز و پروتئین مورد نیاز شما باشد. این پروتئین با تسریع و بهبود عضله سازی می تواند به شما در افزایش وزن کمک کند.

کراتین

این مکمل پروتئینی می تواند به افزایش حجم ماهیچه ها کمک کند. مصرف کراتین در هفته اول باید بیشتر باشد تا روند بارگذاری عضلات را تسریع کند. بعد از یک هفته می توان میزان مصرف کراتین را تا یک چهارم کاهش داد.

برنده

برندگان نیز از عوارض جانبی مکمل های چاقی هستند. برندگان غنی از کربوهیدرات ، انرژی و پروتئین هستند و برای افرادی طراحی شده است که خیلی گرسنه نیستند اما تمایل به افزایش وزن دارند. برندگان می توانند تأثیر بسیار مثبتی بر روند افزایش وزن داشته باشند.

مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی

پروتئین می تواند روند چاقی را تسریع کند و مکمل های پروتئینی ایمن ترین و بهترین راه برای جبران کمبود پروتئین بدن شما هستند. به همین دلیل است که می توان گفت مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی قرار می گیرند. البته ، هرگز نباید بیش از حد پروتئین بخورید زیرا می تواند به عملکرد کلیه آسیب برساند.

استفاده از مکمل های استاندارد چاقی برای زنان نیز بی خطر است و می تواند کمک زیادی به افزایش وزن کند. بسیاری از مردان از تستوسترون برای عضله سازی و افزایش وزن استفاده می کنند که برای زنان توصیه نمی شود. در واقع ، می توان گفت که عوارض جانبی آن بیشتر برای بدن زنان است و بدون عوارض جانبی نمی تواند به عنوان مکمل چاقی در نظر گرفته شود.

مکمل چاقی و کاهش وزن

قرص برای افزایش وزن

بسیاری از شرکت های دارویی و غذایی در تولید قرص های چاقی نقش دارند. قرص های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند و سازمان غذا و دارو مسئول نظارت بر این مکمل ها است. علاوه بر اطمینان از تأیید قرص چاقی توسط سازمان غذا و دارو ، باید اطلاعات کافی در مورد مواد تشکیل دهنده این قرص ها نیز بدست آورید. در حال حاضر لیستی از قرص های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت وجود ندارد ، بنابراین باید اطلاعات قرص های چاقی مورد تأیید سازمان غذا و دارو را از طریق داروخانه دریافت کنید. سازمان غذا و دارو همچنین لیستی از قرص ها و مکمل های چاقی تأیید شده را منتشر کرده است که از طریق آنها می توانید بررسی کنید که کدام قرص ها را ترجیح می دهید.

نکته مهم دیگر در مورد خرید مکمل ها این است که مطمئن شوید برای جنسیت شما ساخته شده اند. مکمل های چاقی برای زنان از مواد مختلفی تشکیل شده است که در صورت عدم توجه به این مشکل می تواند آسیب های جدی به بدن وارد کند.

کدام مکمل های چاقی عوارض جانبی دارند؟

مکمل های چاقی عمدتاً از پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده اند و مصرف آنها در دوزهای خاص ممکن است به بدن آسیب نرساند ، اما اگر بیش از حد از این محصولات استفاده کنید می تواند آسیب های جدی به بدن وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود این مکمل ها را زیر نظر متخصص تغذیه مصرف کنید.

مکمل های چاقی و کاهش وزن

انواع مکمل ها برای کاهش وزن

مکمل های لاغری با توجه به مشکل شما طبقه بندی می شوند. مکمل های لاغری عوارض جانبی ندارند و در واقع می توانند به دو دسته کلی تقسیم شوند: اشتهاآور و محرک های متابولیسم. توصیه می شود قبل از مصرف مکمل های کاهش وزن ، یک بررسی کامل انجام دهید تا دلیل افزایش وزن خود را دریابید.

مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی می توانند گیاهی باشند ، اما این که گیاهی مکمل لاغری است ، تضمین نمی کند که عوارض جانبی نداشته باشد. شما می توانید اطمینان حاصل کنید که مکمل کاهش وزن مورد نظر شما توسط وزارت غذا و دارو تأیید شده است.

همچنین بخوانید: آیا ال کارنیتین چربی سوز است؟ تکنیک های فعلی که از ال کارنیتین به دست آمده را بیاموزید (پیروز شوید ، دریافت کنید)

مکمل های پودر لاغری

این مکمل ها معمولاً همراه با رژیم غذایی توسط مربیان باشگاه یا متخصصان تغذیه برای تسهیل و تسریع روند کاهش وزن توصیه می شوند. می توانید مکمل های پودر لاغری را در داروخانه تهیه کنید و در مورد مکمل ها و تأیید با پزشک داروخانه خود مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که قوی ترین مکمل های کاهش وزن می تواند عوارض جانبی زیادی برای بدن داشته باشد یا فقط تحت نظر متخصص تغذیه توصیه می شود. قبل از مصرف مکمل های غذایی با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

آخرین کلمه

مکمل های لاغری و چاقی برای همه توصیه نمی شود. این مکمل ها در بسیاری از موارد استاندارد نیستند و می توانند اثرات جبران ناپذیری بر بدن شما داشته باشند. در مرحله اول ، اگر به پزشک مراجعه می کنید و معاینه می شوید ، مطمئن شوید که بیماری خاصی ندارید و سپس تحت نظر متخصص تغذیه از مکمل های چاقی و کاهش وزن استفاده کنید.

مجله medicalnewstoday

مجله medicalnewstoday

مجله کارگر

دیدگاهتان را بنویسید