بهره برداری از پروژه اتصال پست اتصالات گرب رشت


بیژن درباره مزایای پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت گفت: تکمیل رینگ ۲۳۰ کیلوولت شمال و غرب شهر رشت پایداری و قابلیت اطمینان شبکه انتقال را بهبود می بخشد و مشکل قطعی تولید را برطرف می کند. از دستاوردهای مهم این پروژه می توان به نیروگاه اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جمعی از خبرنگاران رسانه های استان گیلان از پروژه اتصال ۲۳۰ کیلوولت پست غرب رشت بازدید کردند.

محبت بیژن مدیر پروژه شرکت برق منطقه ای گیلان در بازدید خبرنگاران از این پروژه گفت: پروژه اتصال ۲۳۰ کیلوولت پست غرب رشت شامل ورودی و خروجی ۲۳۰ کیلوولت شمال رشت – پونل و شمال رشت – زیادتی است. خطوط پست غرب رشت که حدود ۲۲ کیلومتر از پست شمال رشت فاصله دارد و طول آن حدود ۲.۸ کیلومتر است، در صورت نقدینگی به موقع مدار قبل از پیک بار در سال آینده به بهره برداری می رسد.

بیژن درباره مزایای این پروژه گفت: تکمیل رینگ ۲۳۰ کیلوولت شمال و غرب شهر رشت، ارتقای پایداری و قابلیت اطمینان شبکه انتقال و رفع مشکل قفل تولید نیروگاه پرهسار. یکی از مزایای مهم این پروژه است.

وی افزود: کاهش بارگذاری خطوط ۲۳۰ کیلوولت مجاور، افزایش ضریب اطمینان و کیفیت برق رسانی به غرب شهر رشت و اتصال شبکه انتقال مرکز استان به نیروگاه پره سر از دیگر مزایای این پروژه است.

مدیر طراحی لاین گفت: از جمله اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه، راه اندازی کامل تجهیزات مورد نیاز و بهره برداری از ۳ دستگاه فونداسیون و ۳ دستگاه فونداسیون باقی مانده توسط شرکت هاسپر بتن اجرا می شود. انتخاب پیمانکار اجرایی نصب دکل و سیم کشی نیز در حال انجام است و مشروط به پرداخت به موقع اعتبارات و رفع موانع قانونی، پروژه قبل از پیک بار سال آینده برق دار می شود.

گفتنی است این پروژه که از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است با اعتباری حدود ۱۶۰ میلیارد ریال پیشرفت مادی ۴۵ درصدی داشته است.

شایان ذکر است عدم پرداخت به موقع پیش پرداخت های قرارداد، گزارش وضعیت پیمانکار و شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده در رابطه با آن از موانع شدید ساخت و ساز است. از جمله مشکلات پیش روی اجرای این پروژه افزایش قیمت تمام شده مصالح ساختمانی در منطقه نسبت به سایر نقاط کشور است.

به اشتراک بگذارید