به دلیل شلوغ بودن صف برخی از نانوایی ها | طرح توزیع هوشمند نان احتمالا تا پایان جولای جهانی می شود


معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام نیاز به ۸۳ هزار دستگاه کارتخوان برای توزیع نان بین کارتخوان های هوشمند، گفت: پیش بینی می کنیم تا یک ماه آینده این طرح در سراسر کشور تا پایان تیرماه اجرایی شود. ”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «محمد قربانی» معاون برنامه ریزی و دارایی وزیر جهاد کشاورزی در گفت وگو با تسنیم، اظهار داشت: کل کشور باید آن را اجرا کنند.

وی افزود: سرعت نصب دستگاه های کارتخوان در استان های سنجان، گلستان، فارس و خسوس افزایش یافته و هم اکنون وارد تهران شده است که نشان از شناسایی و رفع خطاهای این طرح دارد.

معاون برنامه ریزی و دارایی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: شاهد حرکت آرد از نانوایی های دولتی به نانوایی های آزاد و توزیع این محصول خارج از شبکه هستیم.

آرد یارانه ای به جای صادرات در داخل کشور معامله می شود

وی افزود: در گذشته قیمت آرد در همه جای کشور تقریباً یکسان بود به طوری که این محصول صادر می شد اما اکنون به جای خروج از کشور در داخل خرید و فروش می شود. بین واحدهای یارانه ای و رایگان.»

ایرا گفت که دولت باید هر چه زودتر این طرح را اجرا کند تا شبکه مائو را ترک نکند. طرح ملی عملیاتی است.

وی گفت: در حال حاضر از صف خرید نان در برخی استان ها خبر می دهیم و یا برخی نانوایی ها به دلیل تمام شدن آرد فعالیت خود را تعطیل کرده اند اما در سامانه جدید توزیع نان سنتی محدودیت های هوشمندی وجود دارد.

اشتراک گذاری