به دنبال این هستیم که سامانه ورزش فرهنگی از هفته آینده رتبه بندی معلمان را اجرایی کند


سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح رتبه بندی یکی از عناصر تغییری بود که در مبنا مورد توجه قرار گرفت اما اجرایی نشد، گفت: جلسه نهایی دستورالعمل طرح رتبه بندی فردا برگزار می شود و طرح تدوین می شود. از این هفته تا هفته آینده اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، عصر امروز در مراسم افتتاحیه بازی های ورزشی فرهنگیان در اصفهان، صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: خوشحالم که این بازی ها پس از ۱۴ سال احیا شده است. دیدیم این قضیه حاصل حمایت مستقیم است ایشان وزیر آموزش و پرورش بود.

اصفهان از میزبانی این مسابقات قدردانی کرد و گفت: این مسابقات باعث شادی و نشاط جامعه فرهنگی می شود، مهمترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی است که زمینه ساز همه پیشرفت های سیاسی، اقتصادی و به ویژه کشور است. حوزه های آموزشی..

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مهمترین رکن تحول کشور معلم است ادامه داد: معلم محور تحول در خط اساسی تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در این راه معلم نوآور می تواند محرک علم و ادبیات باشید

ستاری فرد با بیان اینکه مسابقات ورزشی فرهنگی را در سطوح مختلف آغاز کرده ایم و راه درازی در پیش داریم بیان کرد: این مسابقات موتور محرکه ورزش دانش آموزی است چرا که هر چه در ورزش فرهنگی سرمایه گذاری کنیم به ورزش دانش آموزی نیز سرایت می کند. ورزشکارانی که به سطح ملی راه یافته اند می توانند سفیران ورزش دانش آموزی شوند.

وی با بیان اینکه هر معلمی یک مربی ورزشی است، یادآور شد: هر معلمی می تواند مربی ورزش دانش آموزی و استعدادیاب باشد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی به دنبال سامانه ورزشی فرهنگیان هستیم تا بتوانیم شور و نشاطی را که باعث تغییر و تقویت بیشتر مسابقات دانش آموزی می شود، البته برای برگزاری مسابقات ورزشی و آموزش و پرورش دنبال کنیم. مسائل فرهنگی هم شامل می شود هدف ما همین است.

ستاری فرد در خصوص طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت که صدای شما را در این زمینه شنیدم، از سال ۱۳۸۳ بحث رتبه بندی مطرح شد اما به دلایلی تا زمانی که در تبلیغات ریاست جمهوری مطرح و مورد توجه قرار نگرفت، اجرایی نشد. یک حق فرهنگی

وی تصریح کرد: طرح رتبه بندی یکی از عناصر تغییر بود که در مبنا مورد توجه قرار گرفت اما اجرا نشد و در هفته جاری و هفته آینده اجرا می شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تاکید می کند: تمامی نیازهای معلمان در حوزه رتبه بندی با هماهنگی های لازم با سازمان برنامه و بودجه به صورت همزمان تامین می شود.

به اشتراک بگذارید