بیانیه خانواده مهسا امینی; مسیر دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کردیم


خانواده مهسا امینی در بیانیه ای از ابراز همدردی مردم با این خانواده تشکر و تاکید کردند: راه دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خانواده مهسا امینی در بیانیه ای ضمن تشکر از همدردی مردم با این خانواده تاکید کردند که مسیر دادخواهی را در مراجع قضایی انتخاب کرده ایم و به اطلاع مراجع ذیربط می پردازیم. و مقامات قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه و با توجه به وعده های صریح سردار محترم ارتش تمام تلاش خود را بکار گیرند تا حقیقت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با فرزندمان مهسا را ​​کشف کنند. وی به طور غیرقانونی دستگیر و به کلانتری موسوم به گشت ارشاد فرستاده شد.

این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

بلبلی از خون دل تغذیه کرد و گلی تولید کرد
باد حسادت قلبش را تیز کرد

اکنون دستگیری غیرقانونی و عواقب وخیم آن؛ درگذشت عجیب دخترمان مهسا (زینا) امینی وارد چهارمین هفته خود می شود و بر خود لازم می دانیم از همه هموطنان و هموطنان در سراسر کشور و خارج از ایران، نمایندگان و مردمی که ابراز همدردی کرده اند تشکر کنیم. موسسات دولتی و خصوصی. امیدواریم بعد از این اتفاق برای هیچ خانواده ای در کشور ما رخ ندهد.

مهسا دیگر در میان ما نیست و دیگر برنمی گردد، اما به عنوان خانواده او موظفیم آنچه را که به حق اتفاق افتاده است، دنبال کنیم.

رضای پروردگار و طلب شادی روح فرزند عزیزمان و آرامش قلبمان بیان حقیقت و کمک به کشف حقیقت و پنهان نکردن حقایق و توقف قلب حقیقت در مورد این جنایت است.

مسیر دادخواهی در مراجع قضایی را انتخاب کردیم. از مقامات و مقامات ذیربط تقاضا داریم؛ بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین مربوطه، طبق وعده های صریح ریاست محترم قوه، تمام تلاش خود را برای کشف حقیقت علت این مرگ هولناک و نحوه برخورد با فرزندمان مهسا به کار خواهیم بست. لحظه ای که به طور غیرقانونی دستگیر و به کلانتری معروف به گشت ارشاد فرستاده شد، هم برای جلوگیری از تکرار چنین فجایعی و هم برای حفظ حقوق والدین بیاورید.

اساسی ترین درخواست ما از مرجع قضایی رسیدگی کننده به این پرونده این است که جزئیات پرونده و درخواست اساسی و اجتناب ناپذیر خانواده ما مبنی بر حضور اساتید برجسته پزشکی در رشته مغز و اعصاب و قلب و روانپزشک با دقت و شفافیت باشد. مورد بررسی قرار گرفت. در رسیدگی به این پرونده در کمیسیون پزشکی قانونی، باید از دانش و تجربه پزشکان معتمد مراجع معتبر علمی کشورمان و خانواده ما برای بررسی علت یا علت فوت استفاده کنند. مناطق ویژه

اکنون طبق تحقیقات و رایزنی های انجام شده اساتید محترم دکتر سید علی طباطبایی، دکتر. دکتر قاسم عباسیو هوشنگ معین، دکتر. علی مشکینی، دکتر. دکتر موسی تقی پور دکتر محمد فرجی راد خسرو پارسا، دکتر. بابک سامانی، دکتر. دکتر گلمرضا بهادرخان. رضا باقری اکیداً از جنابعالی تقاضا داریم با دعوت از کمیسیون پزشکی قانونی از دادسرای محترم جنایی استان تهران دستور تشکیل جلسه را بدهید. کارشناس دکتر حداقل ۵ نفر از اساتید معرفی شده فوق در رشته مغز و اعصاب به همراه سیف الله عبدی. کالب، روانپزشک دکتر. محمد صانعی را هم باید داد.

واضح است که بدون دعوت و حضور پزشکان برجسته و معتمد در جلسات کمیسیون بررسی علت فوت فرزندمان به دلیل ماهیت درمان اولیه که جزئیات آن به اطلاع ریاست محترم رسیده است. ما اعلام می کنیم که نظریه پزشکی قانونی تعقیب کیفری “به هیچ وجه” نیست و آن را نمی پذیریم.

ذکر این نکته ضروری است که ما و وکلای منتخب قصد دخالت در امور تخصصی پزشکی را نداریم، دعوت از این اساتید و پزشکان برجسته کشور برای حضور در جلسه کمیسیون بررسی علل فوت مهسا نه تکذیب و نه تکذیب است. . این وظیفه قانونی سازمان پزشکی قانونی کشور است اما یک نیاز اساسی است که غنا و اعتبار نظریه پزشکی قانونی را در عمل افزایش می دهد و در جامعه اعتماد ایجاد می کند و همچنین در ما اعتماد قلبی ایجاد می کند.

در پایان از وکلای محترم و وکلای محترمی که تمایل خود را برای پذیرش وکالت خانواده ما در قتل مهسا عزیز اعلام کرده اند تشکر می کنیم. همچنین از آنجایی که از همان ابتدا آقایان صالح نیکبخت و علی رضایی را به عنوان وکلای خود در پیگیری و رسیدگی به این پرونده انتخاب کرده ایم، در صورت داشتن نظر حقوقی به وکلای منتخب خانواده کمال تشکر را داریم.

مژگان افتخاری و امجد امینی
مادر و پدر مهسا

به اشتراک بگذارید