بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مهسا امینی؛ آلارم به صدا درآمد


دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به درگذشت خانم مهسا امینی و واکنش ها، تحلیل ها و اتفاقات بعدی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به درگذشت خانم مهسا امینی و واکنش ها، تحلیل ها و اتفاقات پس از آن بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

نام خدای مهربان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز همدردی با خانواده مهسا امینی، ضمن ابراز همدردی پدرانه در فقدان فرزندشان، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت ابدی و برای بازماندگان غفران الهی مسئلت می‌نماید. . از آنجایی که این حادثه احساسات بسیاری از مردم محترم ایران را جریحه دار کرده است، لازم است نهادهای مسئول بر اساس دستور صریح سه گانه کشور، نتایج را با دقت به اطلاع مردم و افکار عمومی برسانند. و موضوع را به طور کامل بررسی کنید در صورت سهل انگاری و یا تخلف احتمالی با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد. در این مورد ذکر چند نکته ضروری است:

۱. جامعه ایران جامعه ای انقلابی و اسلامی است که واقعاً نسبت به دختری که او را دختر می داند عزادار و ابراز احساسات می کند. درباره جامعه ایران نباید قضاوت سطحی کرد. بنیان جامعه ایران ارزشی، دینی، خانواده محور و دانش بنیان است. همه بزرگواران در ایران به سلامت خانواده توجه اساسی دارند، همه خانواده ها به فکر سلامت دینی و اجتماعی فرزندان خود هستند و دغدغه تحولات اجتماعی را دارند. ظهور منابع الهی در مراسم بزرگ اربعین حسینی (علیه السلام) و دیگر مجالس بزرگ اجتماعی نشان دهنده تمایل مردم به عناصر دینی و ارزشی است. قطب بندی های کاذب در این ماجرا و تلاش برای قرار دادن آحاد جامعه در مقابل یکدیگر توطئه قدیمی دشمنان است که نشان می دهد مردم ایران و جامعه ایرانی را نمی شناسند. جامعه ایران این توانایی را دارد که با وفاق و وحدت اجتماعی مشکلات خود را حل کند و کاستی ها و مشکلات را به بهترین شکل ممکن حل کند.

۲. وقتی کارهای درست انجام نشود، عواقب و فعالیت های مهندسی دشمن نمایان می شود و متوجه می شویم که چه فعالیت های ناگواری در فضای اجتماعی صورت گرفته است. از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی کمتر از ۱۰ درصد جنبه نظارتی دارد و ۹۰ درصد مصوبات مربوط به آموزش، فرهنگ سازی، تقویت دانش، آگاهی بخشی و سبک زندگی سالم است. نسل جوان آن را دارد. از میان تقدیرنامه ها، بیشتر آثار به رادیو، تلویزیون، آموزشی و سایر نهادهای فرهنگی اختصاص دارد. سرگذشت خانم مهسا امینی زنگ خطری است برای همه نهادها که عمدتاً مسئول برگزاری جمع‌آوری فرهنگی و معرفتی هستند تا در آینده باعث خجالت مردم و خانواده‌های ایرانی نشوند.

۳. حجاب یک قانون الهی است که ناشی از حوادث این روزها نیست. از سوی دیگر حجاب مایه تاب آوری فردی و اجتماعی، سلامت و دوری از انحرافات اجتماعی است و از تضییع حقوق زنان در جامعه جلوگیری می کند. ، افشای حقوقی در حال انجام است. چشم انداز محوری تقویت حجاب و مدیریت دلسوزانه برای حفظ نسل جوان کشور به ویژه دختران این سرزمین اسلامی و الهی است. در واقع همه ما به عنوان پدر و مادر در قبال فرزندان عزیز این کشور احساس وظیفه می کنیم و در جهت آگاهی بخشی، افزایش دانش و توجه به مخاطرات اجتماعی اقدام می کنیم. منبع اصلی رفتار فردی و اجتماعی دانش و انگیزه است و تا زمانی که این خودانگیختگی شکل نگیرد، فعالیت های اجتماعی نمی توانند معنا و پایداری داشته باشند. در این میان نقش خانواده ها بی نظیر و بالاترین جایگاه درونی سازی ارزش هاست.

۴. افراد، فرهیختگان، رهبران سیاسی و فرهنگی، جریان های فرهنگی و احزاب سیاسی که دل به این انقلاب و آرمان های آن دارند باید با بصیرت به صحنه توسعه بنگرند و آسیاب دشمن را با مواضع احساسی و غیرمنطقی سیر نکنند. دشمنان جامعه ایران و انقلاب اسلامی برای ترویج فرهنگ بدگمانی، پیوسته به دنبال بی دینی، نامشروع و تضعیف ارزش های الهی خانواده از طریق شبکه های ماهواره ای و بسترهای فضای مجازی هستند. حرکت به سمت اضطراب و لذت گرایی، ترویج نسبیت و اخلاق اخلاقی، عمل به امور شخصی و شخصی، نتیجه این نوع سبک زندگی، اولاً به خطر انداختن زندگی سالم و اخلاقی و ثانیاً افتادن در مسیر تنزل کیفیت است. زندگی مسالمت آمیز مبتنی بر قوانین و هنجارهای پایدار. دشمن کار او دشمنی و تباهی است و بدون فریب خوردن با او موافقت نکنید.

۵-دشمنان انقلاب اسلامی، صهیونیست های کودک کش، استعمار پیر، منافقین که ۱۷ هزار مظلوم و بزرگ را به شهادت رساندند، واسطه تحریم ها و لطمه زدن به منافع ملت ایران بودند، امروز مدعی حمایت از دختر ایرانی هستند. آنها پر از دروغ هستند و نفاق نشان می دهند. یقیناً این ماجراها مایه شرمساری دیگری برای آنها خواهد بود و هنگامی که غبار فروکش کرد شرم دیگری آنها را فرا خواهد گرفت. غرق در فساد، فریاد زوال و فروپاشی جامعه شان هر روز بلندتر از همیشه به گوش می رسد و نمی توانند با حرکات حمایتی و اصلاحی به مردم مظلوم کمک کنند. -۱۱).

۶. امروز بیش از هر روز دیگری در تاریخ نیازمند همدلی، اتحاد و همبستگی برای تقویت ایران عزیزمان هستیم. ساختن تمدن بزرگ بدون هم افزایی روشنفکران و نخبگان و بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست. دشمنان ایران بزرگ در صدد تضعیف تمدن بزرگ ایران اسلامی هستند و نگرانی و ناامیدی را دلیل اصلی این امر می دانند. توکل به خدا و تعلیم حق و صبر و امید به الطاف بیکران خداوند بر همه لازم است.

به اشتراک بگذارید