بیش از ۸۰۰۰ ساخت و ساز غیرمجاز در کشور | انتقاد از تعطیلی مساجد در این ایالت


«برای حفظ این برند، باید زیرساخت‌های مناسب مانند رستوران‌های مناسب و پتانسیل گردشگری و سرگرمی را فراهم کنیم.

چهل و دومین جلسه شورای اسلامی کشور با حضور اعضای شورا ویژه پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا برگزار شد.

رئیس شورای شهر رشت در ابتدای این نشست درباره شهر خلاق غذا، با اشاره به اینکه شهر رشت به شهر خلاق غذا می گویند، گفت: همین کار را بکنید.

در منطقه Creative Food City شاهد اتفاقات بیهوده ای هستیم

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه پس از ۷ سال معتقدیم این برند هیچ تاثیری بر شهر نداشته است، افزود: برای حفظ این برند به زیرساخت های مناسب مانند رستوران، امکانات گردشگری و تفریحی مناسب نیاز داریم. .

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته شاهد اتفاقاتی از جمله بازی های خلاقانه بازیافتی بودیم که هیچ ربطی به شهر خلاق غذا ندارد و اتفاقاتی که صرفا هزینه ای از بیت المال دارد. از شهرداری می خواهیم برای جلوگیری از هدر رفت بیت المال از کمیسیون های مربوطه شورا استفاده کند و بدین وسیله با تعامل با کمیسیون های مربوطه، امیدوارم شهرداری رشت نسبت به نگهداری و برندسازی آن اقدام مناسب و شایسته ای انجام دهد. شهر خلاق غذا

در صورت وقوع زلزله شاهد چندین کلان شهر در این ایالت خواهیم بود

سید شمس شفیع، یکی از اعضای شورای رشتیا سویامسواک سنگ (RSS) نطق خود را به چند بخش تقسیم کرد: “در ابتدا خطاب به نمایندگان مجلس، فرماندار و نمایندگان است. قوه قضاییه.”

وی افزود: در بحث حادثه کلانشهر گزارش های نظام مهندسی از این ساختمان حاکی از عدم نظارت و کنترل در ساخت این سازه است.

شفیع با بیان اینکه شورای ششم نظارت دقیقی در این زمینه خواهد داشت، بیان کرد: طبق اعلام سازمان لرزه نگاری وضعیت نابسامان است و در صورت وقوع زلزله شهر ما نزدیک به قرمز است و اگر حادثه ای رخ دهد، خواهیم دید. . ما کلانشهرهای زیادی در کشور خواهیم بود.

بیش از ۸۰۰۰ ساخت و ساز غیرقانونی در این ایالت انجام شده است

یکی از اعضای شورای شهر رش با بیان اینکه بیش از ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در این استان انجام شده است، گفت: یکی از درخواست های شورا این است که مجوز ساخت و ساز به زمین های نساجی داده شود تا ساخت و ساز غیرمجاز قانونی شود، مهم داشتن شهر امن است. این امر مستلزم کمک نمایندگان، ناظران و دستگاه های اجرایی است.

شفیع در خصوص طولانی شدن پاسخ های ماده ۵ گفت: متأسفانه طولانی شدن پاسخنامه ماده ۵ باعث ناراحتی زیادی برای مردم شده است و موارد زیادی در استانداری وجود دارد که ماه ها در انتظار پاسخ بوده است.

وی با بیان اینکه شورای شهر بودجه سال ۱۴۰۱ را با ۲۰۰۰ میلیارد ریال بسته است، اضافه کرد: این گونه پروژه های بودجه ای یکباره اجرا نمی شود و ریسک پروژه ها کار خاصی نیست. اگر می خواهید ۱۰ پروژه انجام دهید، ۱۰ درصد به هر پروژه تعلق می گیرد.

این عضو رشتیا سویامسواک سنگ ادامه داد: در دو ماه گذشته تنها ۳۰ درصد از بودجه در ۵ منطقه راش محقق شده است و در صورت تداوم در ماه های آینده با مشکل پرداخت مواجه خواهیم شد.

وی افزود: ناظران ساخت و ساز تنها امضاکننده پروژه ها هستند نه همه پروژه ها، از شهرداری می خواهیم توجه بیشتری داشته باشد.

یکی از مشکلات فرهنگی ما تعطیلی کلیساهاست!

مسعود عباس سونژاد، یکی دیگر از اعضای رشتیای سوآمسواک سنگ (RSS) در بیانیه ای گفت: یکی از مشکلاتی که این روزها با آن مواجه شده است، اقتصاد و تورم است. از سازمان‌ها و نهادهای نظارتی مربوطه در منطقه می‌خواهم نظارت بیشتری انجام دهند.

وی با بیان اینکه تعطیلی مساجد مسلمانان در این شهر یکی دیگر از موضوعات فرهنگی است، خاطرنشان کرد: با ورود رشت به شهر جشن گرفتم و با تعطیلی مساجد نمی دانستم کجا نماز بخوانم.

عباس نژاد افزود: ایام محرم نزدیک است، برای برپایی یاری حسین و حسینی نزد ما می آیند.

این عضو رشتیا سویامسواک سانگ گفت: ما به اندازه کافی کلیسا داریم، اما امروز که نمازگزار به اندازه کافی در کلیساها وجود ندارد. آنها باید از جوانان حمایت کنند. چگونه می توان مساجد را تعطیل کرد!؟

چرا مردم را به جای دستگیری دستگیر کنید؟

مهدی نوری هریس، یکی دیگر از اعضای شورای رشتیا سویامسواک سنگ (RSS) گفت که تغییر کاربری باغداری و کشاورزی به نفع شهر نیست.

وی افزود: از مدیران می خواهیم به حواشی توجه کنند، برخی میکروفون را می گیرند تا بگیرند و بکشند! چه مفهومی داره؟ این یک حکومت مردمی است. گاهی شب ها گریه می کنم چون نمی توانم مشکلات مردم را حل کنم.

نوری هریس با بیان اینکه در مرکز راش فقط یک سند وجود دارد و کل حومه شهر نازی است، گفت: در روستا برای ساخت و ساز وام می دهند اما در شهر مجوز نمی دهیم مدام پول مردم را می گیریم. . یقه.

این عضو رشتیا سویامسواک سنگ (RSS) تصریح کرد: کدام سازمان فضای سبز دارد!؟ اگر صاحب آن باشند پس هیچ چیز دیگری نیست.

در ادامه تیم دمشق با لایحه کمک مالی ۳۰۰ میلیون تومانی موافقت کرد.

همچنین شورا نامه ای از شهردار مبنی بر انتصاب ذیحساب شهرداری به پیشنهاد اسماعیل چراغی مبنی بر عدم رعایت تشریفات قانونی و عدم تهیه لایحه شهرداری پس گرفت.

اشتراک گذاری