تأسیس مؤسسه فرهنگی «دکتر معین» در آستانه اشرفی استاد معین نزدیک به ایران و اسلام بود.


معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه استاد معین با ایران و اسلام همسو بود، گفت: موسسه فرهنگی «دکتر معین» در آستانه اشرفی ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دکتر. سید محمد حسینی در پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت معین گفت: تکریم علما، بزرگان و شاعران وظیفه همه مسئولان است.

وی با بیان اینکه جوانان امروز باید راز ماندگاری نام و چهره بزرگان را بدانند تصریح کرد: مرور زندگی بزرگانی چون استاد معتین می تواند در زندگی جوانان تاثیر بسزایی داشته باشد.

حسینی با اشاره به وصیت علامه دخدا ادامه داد: علامه دخدا دکتر. ایمان و اعتماد معین به حدی بود که او را اهل ادب می دانستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به وضعیت حوزه ادبی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز سرقت ادبی زیادی نداریم.

حسینی با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد شخصیت دوقطبی برای استاد معتین گفت: استاد معتین به یک اندازه دلبسته ایران و اسلام بود و در کتاب خدمات متقابل استاد شهید «مرتضی مطهری» به هر دو توجه داشت. اسلام و ایران از نیکی، پدر استاد معتین، به عنوان یکی از علمای برجسته دین یاد کرد.

تلاش و پشتکار رمز موفقیت در هر کاری است، وی بیان کرد: در دوره های مختلف نوابغی بودند که به دلیل نداشتن پشتکار و تلاش به جایی نرسیدند، اما استاد معین بسیار پرتلاش بود.

ضرورت احیای زبان فارسی

معاون امور مجلس رئیس جمهور افزود: بنا به درخواست نماینده آستانه در شورای اسلامی، موسسه فرهنگی استاد معین در آینده نزدیک در آستانه اشرفیه راه اندازی می شود.

حسینی با اشاره به پیگیری های انجام شده پیرامون حرم سیدجلال الدین اشرف، گفت: وی پس از بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور و برخی مسائل در گیلان، اهداف سفر خود به گیلان را به اطلاع نمایندگان دعوت شده رساند. “

وی با اشاره به وصیت نامه نیما یوشیجی خطاب به پروفسور موی گفت: پس از مرگ من دکتر. نیما یوشیج در وصیت نامه خود گفته است که جز معین هیچکس حق ندارد به آثار من دست بزند و کنجکاو شود.

حسینی با بیان اینکه زبان فارسی مختص جغرافیای ایران نیست، گفت: در بسیاری از کشورها در کنار لهجه زبان فارسی این زبان تدریس می شود اما متأسفانه پس از تسلط انگلیسی ها بر هند تلاش کردند. زبان فارسی را در این کشور حذف کنید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به ضرورت احیای زبان فارسی تاکید کرد که زبان فارسی جذابیتی دارد که فراتر از مرزهای ایران است.

وی با بیان اینکه علم و دانش در کنار اخلاق و ایمان می تواند رشد کند، تصریح کرد: اگر در گذشته افراد مشهوری چون سعدی و حافظ وجود داشتند امروز استعدادهای زیادی برای حفظ و اعتلای زبان فارسی داریم.

به اشتراک بگذارید