تا پایان دولت، سرعت اینترنت خود را ۳۰ پله در دنیا افزایش خواهیم داد


زارع پور گفت: ایران در شاخص EGDI در سال ۲۰۲۰ در بین ۱۹۳ کشور در رتبه ۸۲ قرار دارد و تا پایان دولت سیزدهم این رتبه را به ۳۰ سطح خواهیم رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا، عیسی سریع پور در برنامه گفتگوی تلویزیونی خط اول دلایل افت کیفیت و اینترنت کم سرعت را تشریح کرد:

وی در ادامه با بیان اینکه ارائه هر گونه خدمات دولت الکترونیک مستلزم شبکه ای پرسرعت و با کیفیت است و یکی از شاخص های حیاتی توسعه دولت الکترونیک توسعه زیرساخت های ارتباطی است، گفت: تلاش ما این است که ایجاد دو بال ملی گرایی

سرعت اینترنت همچنان توسط بسیاری به عنوان تابعی از برخی عوامل در نظر گرفته می شد: برخی از این عوامل در گذشته نادیده گرفته شده بودند. به عنوان مثال، اکثر ترافیک مصرف کنندگان در کشور در حال حاضر در ارتباط دائمی هستند، زیرا در گذشته تمرکز اصلی بر توسعه ارتباطات سیار بود.

وی گفت: از آنجایی که ارتباط بی سیم به دلیل فضای فرکانسی دارای محدودیت هایی است، زمانی که ترافیک از حد معینی فراتر رود، کیفیت این شبکه کاهش می یابد. بنابراین ما بر روی توسعه شبکه های فیبر نوری به عنوان راه حلی برای رفع سرعت اینترنت تمرکز کردیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: توسعه فیبر نوری برای منازل و مشاغل در بسیاری از کشورها حدود ۸ سال طول می کشد، اما تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در اختیار منازل و مشاغل خواهیم داشت که برای این منظور ما طرح های کمک های مالی و حقوقی را پیش بینی کرده ایم.”

افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت ثابت تا پایان دولت

زارع پور با اشاره به آخرین رتبه بندی پایگاه Speed ​​Test سرعت اینترنت ایران گفت: در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ میانگین سرعت اینترنت موبایل ۲۱ مگابیت بر ثانیه بود که اکنون به بیش از ۲۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است و در رتبه ۷۱ جهان قرار دارد. در بخش اینترنت ثابت میانگین سرعت شهریور ۱۴۰۰ حدود ۹ مگابیت بر ثانیه بوده که اکنون به ۱۰.۴ مگابیت بر ثانیه رسیده است، ایران با میانگین سرعت موبایل ۳۰ مگابیت بر ثانیه در جهان و سرعت اینترنت ثابت در رتبه ۱۴۲ جهان قرار دارد. ۲۹ مگابیت بر ثانیه

وی تاکید کرد: تا پایان دولت سیزدهم قول می دهیم رتبه ایران را در اینترنت موبایل حداقل ۲۰ پله و در اینترنت ثابت حداقل ۳۰ پله ارتقا دهیم. با اجرای پروژه اینترنت فیبر نوری امیدواریم ایران در بین ۵۰ کشور برتر منطقه اینترنت ثابت قرار گیرد. در عین حال با معرفی ۵G سرعت اینترنت موبایل در سه سال آینده افزایش خواهد یافت.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ژاپن در حال تست سرعت اینترنت یک دفتر کوچک است، توضیح داد: این کشور در رابطه با تست های آزمایشگاهی تست شده است و سرعت های اینترنت دیگر در این کشور و برخی از کشورها مانند گذشته تست شده است. اما آنچه اکنون در دسترس مردم این کشور است سرعت ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه در اینترنت همراه است که حدود ۷ برابر سریعتر از کشور ماست. در روز جهانی ارتباطات، سرعت ۱۰۰۰ میلی گرم را نیز روی شبکه فیبر نوری آزمایش کردیم.

رتبه ۳۰ پله ای ایران در دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات درباره روند تکمیل پروژه دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی بدون حضور مردم توضیح داد: در حال حاضر ۴۰ درصد خدمات دولتی به صورت الکترونیکی به مردم ارائه می شود اما کیفیت آن به روز نیست. بنابراین میزان رضایت عمومی از ارائه خدمات الکترونیکی پایین است.

وی افزود: بر اساس برآوردهای جهانی برای سال ۲۰۲۰، ایران در بین ۱۹۳ کشور در رتبه ۸۲ در شاخص EGDI قرار دارد که تا پایان دولت سیزدهم این رتبه را به ۳۰ سطح ارتقا خواهیم داد.

وزیر ارتباطات گفت: این شاخص مربوط به توسعه دولت الکترونیک اعم از خدمات، زیرساخت های ارتباطی و نیروی انسانی است. بر اساس این رتبه بندی، ایران در شاخص مشارکت مردم از طریق ابزارهای دیجیتال در بین ۱۹۳ کشور در رتبه ۱۱۸ قرار دارد.

وی افزود: تنها راه کارآمدی دولت، حذف امضاهای طلایی و مبارزه با فساد، توسعه دولت الکترونیک است.توسعه دولت الکترونیک در کشور کند بوده است. اما به نظر رئیس جمهور اطلاعات تجهیزات خزانه است و تجهیزات مالک اطلاعات نیستند و باید اطلاعات را به تجهیزات دیگر منتقل کنند تا کار مردم تسهیل شود.

وی افزود: در حال حاضر روند توسعه دولت الکترونیک به سرعت در حال انجام است و شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این زمینه تصمیمات خوبی گرفته است.

جرم انگاری قابلیت همکاری دولت الکترونیک به دلیل نقض مصوبات کارگروه

وی با بیان اینکه زیرساخت ها و زیرساخت های لازم برای تحقق دولت الکترونیک وجود دارد، اضافه کرد: هم اکنون این طرح تصویب شده است تا مصوبات کارگروه تعامل دولت الکترونیک اجرایی شود و اطلاعات ملی در دستور کار قرار گیرد. این یکی از مصوبات کارگروه قابلیت همکاری دولت الکترونیک است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: شورای اجرایی فناوری اطلاعات مصوب کرده است که مرکز فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات به ریاست هر دستگاهی ایجاد شود تا تغییراتی در دستگاه های اجرایی ایجاد شود تا فناوری اطلاعات در همه دستگاه های اجرایی بدون نیاز به یکسان باشد. تدارک لازم در زمینه امنیت

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ خدمت از طریق دستگاه ها در حال انتقال است، گفت: سال گذشته بیش از ۳ میلیارد سرویس بین دستگاه های اجرایی در مرکز ملی تبادل اطلاعات مخابره شد.

وزیر ارتباطات گفت: بر اساس بند ۷ تبصره ۷ بودجه ۱۴۰۱ مقرر شد تا شهریورماه برای هر دستگاه یک پنجره خدمات واحد راه اندازی شود تا به سمت دولت هوشمند و اصلاح حاکمیت کشور حرکت کنیم. همه سرویس های دستگاه یک بار با کاربران وارد سیستم می شوند. دسترسی وجود خواهد داشت. بر این اساس مقرر شد تا شهریورماه یک سوم پرکاربردترین خدمات تجهیزات ارائه شود.

وی افزود: در آذرماه امسال وزارت ارتباطات تصمیم گرفت پنجره خدمات ملی هوشمند دولت را راه اندازی کند که نسخه آزمایشی آن در هفته جهانی ارتباطات رونمایی شد. با این حال، دیگر نیازی به احراز هویت چندگانه نیست و کاربر می تواند با یک احراز هویت به پنجره خدمات دولتی ملی دسترسی داشته باشد.
سریع پور خاطرنشان کرد: طبق دستور رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور تصمیم گرفت هر دو هفته یکبار جلسه شورای اجرایی تشکیل شود و از دستگاه های اجرایی تائید این شورا را بگیرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در حوزه امنیت اطلاعات در دولت الکترونیک راهکارهایی برای تامین امنیت زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی پیش بینی شده است. برای این منظور، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و امنیت زیر نظر دستگاه ها راه اندازی خواهد شد.

وی یکی از مهم ترین برنامه های دولت را برای مبارزه با فساد خواند و با تاکید بر اینکه با تحقق دولت هوشمند این امر میسر می شود، تاکید کرد: در این راستا ۵ درصد تجهیزات در حال حاضر عملیاتی است و این مسیر با تقاضا و تقاضا سریعتر محقق می شود. مشارکت. از تجهیزات

اشتراک گذاری