تبدیل مسئله حجاب به ابزار سیاسی کار درستی نیست


احمد مثنی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص سخنان رئیس قوه قضائیه درباره موضوع حجاب اظهار داشت: موضوع حجاب در قرآن، سنت و سیره انبیا مطرح شده است.

این عضو سابق شورای اسلامی ادامه داد: جامعه ما عموماً کمتر کتاب می خوانند; امام فرمودند: شهید مطهری به عنوان ایدئولوگ انقلاب شناخته می شود و کارهایش نیکو و انسان دوستانه است. شهید مطهری در کتاب «مسئله حجاب» می فرمایند که کلمه حجاب در این مورد کلمه درستی نیست، استاد شهید مطهری می فرمایند آنچه اسلام در این مورد می گوید حجاب است. زیرا حجاب به معنای حجاب و ستور به معنای پوشاندن است. نوع خاصی از پوشش مربوط به عفت، حیا و روابط زن و مرد نامحرم در جامعه، بخشی از آن برای مردان و بخشی برای زنان، از مسائل شرعی است و معمولاً توسط متدینین رعایت می شود.

وی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران طبق قانون اساسی قوانین، روابط و روابط باید اسلامی باشد و قوانینی برای این موضوع تصویب شده است. در چارچوب قانون، قانونی وجود دارد که باید آن را رعایت کنیم و اگر قانون اشکال دارد، باید مسیر دموکراتیک و قانونی را برای اصلاح آن طی کنیم.

مزنی گفت: من با کسانی که از طریق شبکه های بیگانه سعی می کنند حجاب زنان ایرانی و پوشش اسلامی را اهداف سیاسی خود قرار دهند، مخالفم، گفت: معتقدم ریشه تاریخی ملت ایران مذهبی است. ، صرف نظر از سیستم حکومتی آنها.

وی یادآور شد: در همان روزی که نام حجاب و عفاف مطرح شد، حادثه تلخی در مسجد گوهرشاد رخ داد و عده ای برای حفظ پوشش اسلامی و عفاف زنان کشته شدند. همان انقلاب اسلامی با تظاهرات زنان در مشهد و قم شروع شد، زنان به شهرهای مختلف رسیدند و این زنان این انقلاب را هدایت و رهبری کردند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: معتقدم تبدیل موضوع حجاب به ابزار سیاسی کار درستی نیست و جذابیتی ندارد. حالا ممکن است عده ای از آن پیروی کنند و دنبال کنند یا برای منافع خود از آن استفاده کنند، اما این درست نیست.

وی تاکید کرد: حقوق جامعه بر اساس عقاید، آیین ها، مذهب، نژاد، نوع پوشش، شغل، مردم این شهر و آن شهر تعریف نمی شود، بلکه جامعه ایران مسلمان، مسیحی یا مسلمان، زرتشتی است. سنی، شیعه، اقوام مختلف و حتی کسانی که به هیچ دینی اعتقاد ندارند، به دلیل ایرانی بودن، نسبت به سایر ایرانیان از حقوق مساوی برخوردارند. اینکه عده ای به برخی شهرها آمدند و گفتند نباید به زنانی که لباس نامناسب دارند چنین خدماتی داده شود، نتیجه عکس دارد، زیرا خداوند دوست ندارد حقوق مردم بر اساس پوشش و پوشش برقرار شود. ، قانون به ما اجازه چنین کاری را نمی دهد.

مسنی گفت: از موضع آقای اژی قدردانی می کنم. او از زمانی که ریاست قوه قضائیه را برعهده گرفت، سعی کرد ادبیات مناسب جامعه مدنی و قانون گرایی را ترویج دهد که این را در گفتار و موضع گیری او می توان دید. زمان می برد تا از اتفاقی برای سبد آنها جلوگیری شود. نظام جمهوری اسلامی و قوه قضائیه را تضعیف خواهد کرد.

وی افزود: به نظر من اظهارات ایشان اظهارات ارزشمندی است و امیدوارم همه افرادی که صدای خود را در رسانه ها بلند می کنند تشویق به اقدام مثبت مانند موضع گیری در برابر یک اقدام نامطلوب شوند، زیرا این یک اصلاح واقعی خواهد بود، چگونه تشکیل شد و وقتی کار خوبی از سوی مسئولان می بینیم، یک اصلاح طلب واقعی هستیم که از ادامه آن تشکر می کنیم.