تعمیر و نگهداری کولر گازی – پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا


تعمیر و سرویس کولر گازی می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند و هزینه های برق شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

مزایای نگهداری و سرویس کولر گازی

بهترین راه برای اطمینان از صرفه جویی در مصرف برق در تابستان این است که مطمئن شوید کولر گازی شما به درستی کار می کند و برای اینکه این اتفاق بیفتد، مهم است که مطمئن شوید سیستم تهویه مطبوع شما به درستی کار می کند. گاز به درستی نگهداری می شود. قبل از هر تابستان به خوبی سرویس شده و کار می کند. توجه به این نکته مهم است که اگر سیستم تهویه مطبوع به درستی نگهداری نشود، می تواند قبض برق شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

کولر گازی نو

نکاتی که در هنگام نصب سیستم تهویه مطبوع باید به آنها توجه کنیم

۱) مطمئن شوید که فضای کافی برای نصب، نگهداری و سرویس کولر گازی که تصمیم به نصب دارید دارید. اگر کولر گازی در فضای کوچکی قرار گیرد، نگهداری از آن سخت می شود و قبض برق شما را افزایش می دهد.

۲) نصب کمپرسور کولر گازی در محل سایه دار مهم است. بهترین مکان برای نصب و راه اندازی کولر گازی ضلع شمالی یا شرقی خانه است تا نور خورشید مستقیماً به کمپرسور نتابد.

۳) حتما قبل از شروع تابستان فیلترهای کولر گازی را تمیز کنید. فیلترهای کثیف بر جریان هوای کولر گازی تأثیر می گذارد و باعث می شود که کولر گازی از نیروی بیشتری برای انتقال هوای گرم به داخل استفاده کند.

۴) به طور دوره ای گاز مبرد را تعویض کنید و کندانسور را تمیز کنید تا کولر گازی موثرتر کار کند.

کندانسور کولر گازی

۵) تنظیمات کولر گازی را بررسی کنید و از بسته بودن دریچه هوا مطمئن شوید. یک دریچه هوا برای انتقال هوای بیرون به داخل اتاق استفاده می شود. اما از آنجایی که کولر گازی با خنک کردن هوا در محیط داخلی کار می کند، دریچه هوای باز باعث می شود هوا از بیرون به داخل اتاق حرکت کند و کولر مجبور است برای خنک کردن اتاق بیشتر کار کند.

۵) لامپ ها، کامپیوترها، تلویزیون ها و تمامی وسایل الکترونیکی نوری تولید گرما می کنند. مطمئن شوید که این دستگاه ها در صورت عدم استفاده خاموش هستند، در غیر این صورت می توانند بار کولر گازی را افزایش دهند. در واقع لامپ های قدیمی می توانند گرمای زیادی تولید کنند و میزان برق مصرفی کولر را افزایش دهند.

۶) حفظ عایق بندی مناسب اتاقی که کولر گازی در آن نصب می شود بسیار مهم است. اطلاعات بیشتر در مورد عایق کاری در بخش عایق در وب سایت ما موجود است.

۷) نگه داشتن کولر در دمای ۲۴-۲۵ درجه سانتیگراد در صرفه جویی در مصرف برق و انرژی موثر است.

دمای کولر گازی

۸) استفاده از پنکه سقفی به همراه کولر به کاهش بار کولر کمک می کند.

۹) اگر کولرگازی بسیار قدیمی دارید که نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، بهتر است آن را با یک کولر گازی نو مخصوصا کولر گازی کم مصرف تعویض کنید. هزینه خرید کولر گازی جدید بسیار کمتر از هزینه نگهداری کولر گازی قدیمی است که مصرف برق زیادی دارد.

تعمیر و سرویس کولر گازی می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند و هزینه های برق شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

برای اطلاعات بیشتر، برنامه My Electricity را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. لینک نصب:

به اشتراک بگذارید